Біткоіни – найбільша криптовалюта в світі, яка створена і працює виключно в Мережі. Її ніхто не може взяти під контроль, а емісія відбувається через роботу мільйонів комп’ютерів по всьому світу. Вона змінила фінансові ринки найбільших країн, на її основі було створено безліч інших криптовалют. Курс Bitcoin до долару за час його існування постійно змінювався, а 28 березня 2019 року вартість опустилася на 4%, падіння триває. Давайте дізнаємося, чи є майбутнє у цієї цифрової валюти.

Довідка

 • Сайт – https://bitcoin.org/ru/
 • Біржі:  Binance, Livecoin, EXMO, Yobit, Bitflip, Coinexchange, Gate.io, Cryptopia

Курс криптовалюти

Будь-яка монета, включаючи біткоіни, відрізняється різким зростанням та падінням курсу. Якщо звернути увагу на класичні валюти, їх вартість змінюється рідко та незначно. Після падіння 2 квітня, вартість BTC зросла на 500 доларів, але вже 4 квітня знизилася на 200 доларів, що здивувало навіть експертів. Він поступово зростав, ціна перевищувала 10 000, але несподівано почалося падіння.

Варто відзначити різкі стрибки курсу біткоіна до рубля на сьогодні. З 28 березня по 4 квітня він пережив падіння, невелике зростання і знову падіння. Причому останнім помітно, як до рубля, так і до долара. За собою він потягнув Ethereum і Ripple, а загальна капіталізація ринку зменшилася на 15 мільярдів доларів. Це не дивно, адже на будь-яку криптовалюту здатний вплинути інформаційний привід.

Перед падінням соціальна мережа Twitter заборонила рекламу криптовалют: висвітлення первинного публічного розміщення токенів та продаж віртуальних валют. Це значно вплинуло на курс, багато хто не знав, скільки коштують біткоіни в рублях на сьогодні, саме в момент заборони соціальними мережами висвітлення криптовалюти. Раніше найбільші компанії Google та Facebook також вводили подібні обмеження.

Що впливає на курс криптовалюти?

Експерти, незважаючи на падіння, вірять у зростання вартості до 20 000 доларів за монету. Якщо звернути увагу на заборону соціальних мереж, можна виділити основні фактори, які здатні впливати на курс Bitcoin до рубля і долара:

 • Поява памперо. Це людина, що володіє великими активами, здатна створити ажіотаж або паніку серед початківців трейдерів. Останні не знають, що робити, тому роблять вигідні памперо дії. У таких людей одна мета – скупити всі ордера для створення видимості підвищення курсу. Після ажіотажу він може досягти свого максимуму, а людина просто вчасно продасть свої активи.
 • Інформаційний привід. Може носити позитивний або негативний характер. Яскравим прикладом є вищеописана заборона соціальних мереж, тому графік курсу біткоін до рубля на сьогодні показує далеко не позитивну динаміку. У 2017 році активно говорили про заборону обігу електронної валюти в Росії. Недавні обмеження китайської влади також сильно вплинули на курс всіх криптовалют. Іноді інформаційні приводи є фейковими, створюються і поширюються спеціально для створення паніки.

Це два основних фактори, що мають сильний вплив. Якщо ви хочете збільшити свої заощадження, граючи на криптовалютній біржі, або просто швидко, вигідно обміняти монети, враховуйте їх. Також необхідно регулярно відстежувати динаміку курсу, звертати увагу на новини і чутки, оперативно приймати правильні рішення.

Радимо ознайомитись з курсом біткоїнів та інших криптовалют.

Історія криптовалюти

Якщо пояснювати, що таке біткоіни простими словами, визначення вийде невеликим – це величезна електронна платіжна система, через яку проходять виключно віртуальні гроші. Наприклад, карти Visa і MasterCard теж можна назвати «електронними платіжними системами», але їх ми використовуємо для розрахунку рублями, гривнями, доларами і іншими «реальними» валютами. При використанні фіатних (реальних) грошей кожна транзакція проходить всі банківські процеси. В системі Bitcoin використовується тільки цифрова валюта, яку неможливо контролювати, прив’язати до світового банку або економіки певної країни.

У 2007 році почали ходити чутки про Сатоши Накамото, що працює над концепцією біткоін. У 2008 році був зареєстрований домен офіційного сайту, Сатоши дав опис криптовалюти, а сам проект додали на спеціалізовану платформу SourceForge. 2009 називають офіційним роком заснування, адже тоді був вперше створений блок, згенеровані монети, проведена перша транзакція. У січні того ж року була представлена ​​версія 0.1, а вже в грудні – 0.2. У жовтні офіційно був встановлений біржовий курс криптовалюти до долара.

Спільнота Bitcoin щорічно влаштовує символічне свято в травні. Саме в цьому місяці в 2010 році була проведена перша фізична покупка 10 000 монет за одну піцу.

Хто створив криптовалюту?

Тоді ніхто не знав, як заробити біткоіни без вкладень, їх просто купували. Вони коштували неймовірно дешево, а люди не надавали монетам особливого значення. Поступово курс йшов вгору, але про Сатоши Накамото так нічого і не було відомо. Він вказав в своєму профілі на P2P Foundation, що йому 37 років, він живе в Японії. Це могло б покласти початок розкриття особистості творця, але експерти не вірять цим даним: Сатоши відмінно пише англійською, ніби на рідній мові, а програмне забезпечення не пристосоване для японської.

Більше 20 чоловік підозрювалися у створенні криптовалюти, але були лише непрямі докази. Розкриття особистості мало сильно вплинути на курс монети, тому спроби робилися досить відомими журналістами, але безуспішно. Якщо ж людина знає, скільки Сатоши в 1 біткоіні, вона може розрахувати вартість монет. В одній монеті налічується 100 мільйонів Satoshi.

Особливості біткоіна

Варто відзначити слова підприємця з Росії Сергія Мавроді. У 2013 році він сказав, що популярність Bitcoin пояснюється її анонімністю. Людям набридло стеження держави за кожною їх дією, а криптовалюта швидко вирішила цю проблему. Саме приватність транзакцій пояснює необхідність використання монет, їх неймовірну популярність.

Вона також має такі особливості:

 • Відсутня інфляція. Емісія обмежена 21 мільйоном монет. Їх кількість поступово зростає, збігаючись зі швидкістю видобутку золота. В системі відсутня можливість виникнення інфляції, адже на неї не можуть вплинути великі компанії або політичні сили. Це робить цифрову валюту надійніше золота, вона ніколи не знеціниться. Навіть при недавньому падінні курсу, зараз він починає стабілізуватися і поступово йти вгору. На віджеті вище ви можете подивитися вартість біткоінів на сьогодні.
 • Надійно захищений. Криптовалюта ніким не контролюється, відповідно економіка певної країни або зміни в її законодавстві не здатні вплинути на курс Bitcoin. У неї немає єдиного центру управління, тільки мільйони комп’ютерів по всьому світу здатні вплинути на емісію монет. Користувачам забезпечується високий рівень анонімності, захисту від злому облікового запису, використовується спеціальний шифр.
 • Немає меж. Кожен власник гаманця може здійснювати будь-які транзакції, адже їх неможливо контролювати або заборонити. Монети неможливо підробити або скопіювати, що гарантує чесність системи. Перекази можна здійснювати по всьому світу, а кількість компаній і ресурсів, які приймають біткоіни, зростає з кожним місяцем.

Незважаючи на численні переваги, криптовалюта має недоліки. Систему ніхто не контролює, через що недосвідчені люди часто потрапляють на різні шахрайські схеми. Наприклад, останнім часом з’явилося багато обмінників, велика частина яких є несправжніми. Також багато шахрайських інвестиційних проектів та вірусів. Через нестабільність курсу, який сильно залежить від інформаційних приводів і памперо, значно зменшується потенціал BTC як платіжної опції.

На яких біржах можна придбати Bitcoin?

З появою і розвитком криптовалюти зростала кількість спеціалізованих бірж. У 2019 їх налічується більше 30, тому популярні сайти щороку випускають рейтинги кращих ресурсів. Характерна особливість популярних криптовалютних бірж – калькулятор біткоіни в рублі, долари та інші фіатні гроші. Досить ввести суму, яку ви готові віддати, перед вами автоматично з’явиться кількість грошей, які ви можете отримати.

Серед найпопулярніших спеціалізованих ресурсів виділяють:

 • Binance. Була створена в 2017 році, але вже встигла стати кращою в цій сфері. Виділяється високою швидкістю проведення одночасно великої кількості транзакцій і низькою комісією – всього 0,1%. Безпека на неймовірно високому рівні. Відразу після створення Бінанс почала підтримувати біткоіни, його обсяг торгів на 2019 рік перевищує 300 000 монет. Є російська та англійська мови.
 • EXMO. Розпочала роботу в 2013 році. Починаючи від інтерфейсу закінчуючи технічною підтримкою – все адаптовано для російськомовних користувачів. На біржу можна перевести гроші з Ощадбанку. Комісія за операцію – 0,2%, поповнення гаманця – від 1 (банк) до 5,9% (Qiwi), виведення коштів – від 0 (Payeer) до 2% (WebMoney);
 • LiveCoin. Величезна біржа з ​​російськомовним інтерфейсом і службою підтримки. Підтверджувати особисті дані необхідно тільки в разі роботи з банківськими переказами. Якщо будете працювати з іншими платіжними системами, можете залишатися анонімним. Жителі Росії та України можуть вводити грошові кошти готівкою через кур’єра. Комісія за операцію знаходиться в межах 0,18-0,2%, залежить від обсягу торгів.

Кожна з бірж має свої переваги та недоліки, але саме три вищеописані зарекомендували себе з позитивної сторони. Для реєстрації достатньо ввести основні дані, підтвердити адресу електронної пошти і можна починати працювати.

Як заробити біткоіни?

Більшість людей розуміє, що таке біткоіни і навіщо вони потрібні, тому намагаються отримати якомога більше монет. Це можна зробити через Майнінг – використання апаратної потужності процесорів та спеціальних відеокарт. У 2009 році для отримання достатньо було використовувати звичайний комп’ютер. Цінність BTC в 2019 зросла, відповідно добувати їх стало набагато складніше, потрібно створювати спеціальні ферми. Вони складаються з неймовірної кількості відеокарт або процесорів, наприклад, ASIC.

Люди витрачають на таке обладнання тисячі доларів. Додатково людині потрібні спеціальні навички і час для догляду за обладнанням. Однозначно такий спосіб не для новачків, адже витрати занадто великі, є занадто багато нюансів. За 2017 рік деякі країни зовсім заборонили класичний та хмарний Майнінг. З розвитком криптовалют з’явилося безліч інших способів отримати монети, які більш доступні користувачам:

 • Обмінники. Це один з найбільш зручних та швидких способів обміняти фіатні гроші або криптовалюти на Bitcoin. За кожен обмін стягується відсоток, вказаний на офіційному сайті. Синхронізуючись з однієї з бірж, обмінний ресурс раз на добу оновлює курс всіх валют. Кожен з них відрізняється своєю комісією і доступними способами розрахунку. У російськомовних людей популярністю користується AlfaCashier – безпечний сервіс, перевірений тисячами користувачів.
 • Криптовалютні біржі. Представляють собою майданчик, на якому користувачі можуть швидко та безпечно придбати або продати монети. Вам не потрібно думати, де купити біткоіни за рублі. У мережі багато рейтингів кращих бірж, наприклад EXMO і Binance. Якщо збираєтеся працювати з великими сумами, необхідно пройти верифікацію, відправивши певні скановані елементи на перевірку адміністраторам. Біржа забирає певний відсоток за кожний переказ. Ознайомтеся з найбільшими криптовалютними біржами.
 • Біткоін крани. Це сервіси, що використовують комп’ютер користувача для певних операцій, наприклад, переходу по рекламним оголошенням. Вони абсолютно безкоштовно роздають частини монет. Суми невеликі, але і робити практично нічого не доведеться.

Додатково можна спробувати «придбання з рук». Знаходьте власника монет з вашого міста, домовляєтеся з ним про придбання певної кількості BTC. Він їх перераховує вам на рахунок, а ви віддаєте йому гроші при зустрічі. Тільки необхідно вивчити продавця, знайти сервіси, що дозволяють швидко отримати кошти. На момент покупки обов’язково перевірте на надійних ресурсах, скільки коштує 1 біткоін. Зараз такий спосіб використовується дуже рідко, але його обов’язково варто взяти до уваги.

Як вивести Bitcoin?

Є безліч сервісів, що дозволяють купувати, продавати та обмінювати Bitcoin. Ви можете подивитися список, розбитий за основними категоріями, нижче:

 • Обмінники. Найбільш популярними є 60сек та Xchange. Заходьте, вводьте суму для обміну та отримання, обробляйте платіж та виводьте кошти. Величезний їх плюс – конвертер біткоін в рублі та інші фіатні гроші. Добре себе зарекомендували BaksMan, Ychanger, ProstoCash;
 • Криптовалютні біржі. Заходите, поповнюєте баланс, зберігайте кошти або відразу їх обмінюєте. Вивести криптовалюту з таких ресурсів можна набагато вигідніше, ніж через обмінники. Найбільш популярні – EXMO, BitMEX, Binance. Перевести в готівку можна в найбільшій фінансовій установі – Ощадбанку.

Bitcoin – криптовалюта, яка назавжди змінила і продовжує змінювати фінансові ринки по всьому світу. Експерти здивовані різкому падінню вартості монет після заборони керівництва соціальної мережі Twitter. Ви і самі можете подивитися графік курсу біткоін до долара на сьогодні. Незважаючи на це, багато хто вірить в позитивний прогноз, в зростання вартості однієї монети до 20 – 30 000 доларів.

0
0
0
question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...