Iota – криптовалюта з відмінним від блокчейна способом здійснення транзакцій, яка викликала бурхливі обговорення через різке зростання в кінці 2017 року. Розробники пішли зовсім іншим шляхом при створенні монети, що забезпечило її високим рівнем безпеки, постійним зростанням та високою ліквідністю. Давайте дізнаємося, як відсутність класичного блок-ланцюга вплине на курс криптовалюти Iota.

Довідка

 • Сайт
 • Twitter – twitter.com/iotatoken
 • Біржі: HitBTC, Binance

Курс криптовалюти IOTA

Восени її вартість могла піднятися з 0,15 до 1,2 долара і так само різко опуститися. Стабільність та навіть невелике зростання прийшло після підписання контрактів з Samsung і Microsoft. У цей момент можна було спостерігати вартість криптовалюти в 4-5 доларів.

Виходячи з інформації вище, можна помітити кілька факторів, що безпосередньо впливають на курс Iota до долара та інших основних валют:

 • Дії памперо. Це гравці на валютному ринку, що володіють великими активами, це дозволяє їм швидко скуповувати наявні ордери на продаж і піднімати поточний курс до неймовірних висот за невеликий проміжок часу. Вони звертають увагу на ажіотаж навколо певної валюти і в потрібний момент скуповують ордера, створюючи ілюзію стабільного зростання, змушуючи початківців трейдерів закуповуватися монетами. Як тільки приходить пік активності, вони швидко продають наявні активи, опускаючи курс до мінімально можливих значень. Це одна з причин стрімкого зростання 1,5 до 4 доларів за монету Йота в грудні 2017 роки;
 • Новини та реклама. Чим більше говорять про криптовалюти, тим більше людей хочуть її купити. Люди намагаються купити більше монет, що призводить до стрімкого зростання. Це ще одна причина підвищення вартості монети в грудні минулого року, деталі якої ви можете подивитися на графіку криптовалюта Iota;
 • Укладення договору з великими корпораціями. Microsoft і Samsung – найбільші компанії в світі, які восени 2017 року підписали контракт з криптовалютою. Про це миттєво дізналися впливові інвестори і трейдери, які відразу почали купувати монети. Це призвело до підвищення вартості з 0,6 до 0,9 за пару днів.

Незважаючи на падіння з 5 до 1,5 доларів, експерти вірять, що Iota тільки починає своє сходження в топ кращих криптовалют. У 2019 буде повільно підвищуватися вартість монети, а в 2020-2021 роках на криптовалюту чекає справжній успіх. Так було в 2016, коли за рік про монету практично було нічого не чути, а вже в 2017 її курс почав різко рости вгору. Це пояснюється зростанням інтересу людей до концепції «інтернет речей», адже Йота є технологічною підтримкою актуальної та розвиваючої технології. Точний прогноз курсу криптовалюти Iota не можуть дати навіть експерти, але її явно чекає зростання.

Радимо ознайомитись з актуальним курсом інших криптовалют.

Історія створення і розвитку IOTA

IOTA Foundation була створена підприємцем з Норвегії Девідом Сонстебо в 2015 році. У Німеччині він зібрав кращих розробників, заснувавши компанію, для залучення великих інвесторів провів перше ICO. Спочатку планувалося створити електронний платіжний засіб, за допомогою якого можна було б реалізувати концепцію “інтернет речей” (IoT). Вона являє собою мережу пристроїв, підключених до мережі інтернет і додатково оснащених електронними чіпами, що допомагають передавати і обробляти дані.

Для концепції “інтернет речей” була створена спеціальна платформа Йота, яка має захищені канали зв’язку та відмінну від інших платіжну одиницю. Мета – створення місця для продажу і здачі в оренду користувачами спеціального обладнання, вільного місця на жорсткому диску і інших технологічних ресурсів. Людина, що володіє електронною базою даних, може продати наявні мегабайти, а великі корпорації, які займаються продажем товарів, – в реальному часі інформацію про продукцію.

Стартап значно відрізнявся від інших систем, завдяки чому залучив 1 500 bitcoin в ході проведення ICO. Натомість інвестори отримали в розпорядження внутрішні маркери системи. Через деякий час стартап зі зручної платіжної системи перетворився в перспективну монету, якій на даний момент зовсім немає аналогів на ринку. Це призвело до того, що курс почав поступово зростати, а охочих купити валюту Iota з кожним днем ​​стає все більше.

Відразу після створення криптовалюти розробники займалися залученням інвесторів для подальшого зростання. У 2016 році багато опцій проходили тестування, тому ніякого зростання не було, як і інформації в засобах масової інформації. У 2017 році почався розвиток системи: виділилися кошти на нові розробки, додаткові проекти та просування криптовалюти. У червні ряди монет найбільшої біржі Bitfinex поповнилися Iota, восени був підписаний ряд контрактів з великими корпораціями, серед яких Samsung, Microsoft, Volkswagen та інші.

Більшість корпорацій з Німеччини, адже саме там був заснований фонд IOTA Foundation, керуючий монетою. Восени 2017 року бюджет був зафіксований на позначці в 100 мільйонів доларів. Останнім часом новин про криптовалюту Iota стало набагато більше, що допомогло привернути увагу великих інвесторів із інших країн.

Особливості криптовалюти IOTA

На даний момент капіталізація становить 5 мільярдів доларів. Це перевищує на 1 мільярд доларів одну з кращих криптовалют – Litecoin. Iota відрізняється не тільки своєю концепцією, а й своїми переваги:

 • Для підтвердження своєї транзакції, користувачеві необхідно підтвердити дві операції інших користувачів. У системи є вбудовані алгоритми, тому вам не доведеться робити щось вручну, досить виконати вхід в систему і процес автоматично запуститься. Це значно відрізняє її від Bitcoin, де існує поділ між користувачами та майнерами, що підтверджують транзакції людей;
 • Повна децентралізація. Необхідність в видобувачах валюти повністю відсутня, запобігаючи збори груп майнерів. Саме такі пули часто є причиною серйозних хакерських атак і грошових втрат користувачів;
 • Комісія за проведення транзакцій відсутня. Для здійснення операцій не потрібні посередники, завдяки чому відсутня комісія;
 • Можна працювати без доступу в інтернет. Власники криптовалют не повинні постійно перебувати в мережі, адже концепція має на увазі систему синхронізації з глобальною мережею. Це величезний плюс для людей з частими перебоями та проблемами з інтернетом;
 • Легко масштабувати. Якщо мережа заснована на блокчейн системі, при підвищених навантаженнях обробка транзакції значно сповільниться. Проводити відразу тисячі платежів неможливо, інакше станеться збій. Користувачам доводиться ставати в чергу та досить довго чекати підтвердження операції. На відміну від цих систем, Йота завжди зберігає однаково високу швидкість обробки навіть під час найвищих навантаженнях. Система працює за наступним принципом: чим більше транзакцій, тим швидше відбувається їх обробка.

Всі вищеописані переваги є рішенням проблем Bitcoin та інших систем, заснованих на схожою концепції. Вона не бере відсоток за проведення транзакцій, швидко обробляє запити, що дає користувачам можливість працювати навіть без доступу до інтернету. В основному такі можливості монета має завдяки особливій концепції, яка на даний момент не має аналогів в світі. Якщо хтось створить криптовалюту з поліпшеними функціями, Iota зможе через 1-2 роки увійти в топ кращих монет світу.

На яких біржах можна придбати валюту IOTA?

Багато хто називає криптовалюту гідним конкурентом найпопулярнішої монети, при цьому протягом двох років про ці переваги навіть ніхто не знав. Тільки після залучення уваги про неї заговорили всерйоз, але місця, де купити криптовалюту Iota, знає не так багато людей. Давайте розберемо основні біржі:

 • Binance. Одна з перших бірж, яка почала працювати з цією криптовалютою. Багато хто не вирішував почати співпрацю, адже боялися провалу проекту, але в 2016 році азіатська біржа зробила крок назустріч валюті. На біржі Йота в парі тільки з біткоіном та ефіріумом.
 • Coinone. Розпочала співпрацю з проектом практично відразу після Binance. Пропонує такі ж умови та валютні пари.
 • Bitfinex. Найбільша біржа, яка розпочала роботу з Iota влітку 2017 року. Йота доступна в парі з доларом, ефіріумом і біткоіном. Врахуйте, що з 21 листопада 2017 року суд заблокував користувачам з Росії доступ до цього ресурсу, тому доведеться використовувати VPN-розширення або вибирати одну з двох попередніх бірж.

Перераховані вище біржі настільки прості, що вам навіть не потрібно думати про те, як купити iota. Досить зайти на один з ресурсів, поповнити баланс, перейти до відповідного розділу та купити монету. Валютних пар небагато, але не варто забувати про вік криптовалюти. Вона була створена в кінці 2015 року, весь наступний рік перебувала в бета-тестуванні, тільки в 2017 на неї почали звертати увагу великі інвестори, а разом з ними і кріптовалютні біржі.

Рекомендуємо до прочитання статтю про те, як вибрати відповідну біржу криптовалюти.

Чи можна майнити IOTA?

Mining Iota Rocks rubber seal stamp watermark. Icon vector symbol with grunge design and corrosion texture in rounded square. Scratched blue sticker on a white background.

Після ажіотажу в попередньому році на спеціалізованих форумах початківці часто задавали одне питання – як майнити Iota? Виявилося, що майнити крипту не можна.

Якщо у більшості проблеми зі створенням справжньої децентралізованої системи, розробникам стартапу вдалося цього добитися. Bitcoin керують великі майнери, 65% випущених монет Ripple належать творцям, Йота можуть управляти самі користувачі. Випущено понад 3 квадрильйонів (цифра з 15 нулями) монет, які відразу були поміщені в систему. Користувачам просто немає сенсу майнити, вони не залежать від майнерів, які постійно розкривають нові блоки. Використовується спеціальна структура DAG – спрямований ациклічний граф, завдяки якій наявні хеші спочатку були згенеруванми, тому функції посередників можуть виконувати користувачі.

Майнінг криптовалюти Iota в класичному розумінні недоступний, майнери системі просто не потрібні. Такий факт вважається основним недоліком системи. Багато хто забуває, що завдяки цьому відсутня комісія, яка в інших криптовалютах неймовірно висока. Також відсутність груп майнерів робить біржу безпечніше, захищаючи її від хакерських атак.

Як вивести IOTA?

На біржах часто трапляються збої, а хакерські атаки відбуваються набагато частіше. Якщо ви хочете зберегти свої монети, необхідно створити гаманець криптовалюти Iota, за допомогою якого можна зберігати, обмінювати та виводити монети через сторонні сервіси.

Процедура його створення укладається в кілька основних етапів:

 1. Необхідно перейти на офіційний сайт монети. Внизу екрана знаходиться кнопка Get Started, на яку необхідно натиснути. Ви автоматично перейдете на сторінку, де можна завантажити додаток. Є версії для Windows, Linux та інших OC.
 2. Відкрийте програму. Після запуску вибираєте режим Light Node. Перед вами з’явиться список, з якого необхідно вибрати хост для подальшої роботи. Натискаєте кнопку «Старт» і переходите до наступного етапу.
 3. У спеціальному вікні вводите унікальний SEED. Він повинен складатися з великих літер і цифр «9». Можна придумати його самостійно або скористатися спеціальними сервісами для економії часу. Врахуйте, що відновити код неможливо, тому його необхідно обов’язково запам’ятати.
 4. Вхід у систему. Натискаєте на відповідну кнопку і можете користуватися своїм гаманцем.

Завдяки таким простим етапах, більше не потрібно думати, як створити гаманець Iota. Всі етапи займуть 5-10 хвилин. Можна зберігати монети в спеціальних сервісах, але це набагато небезпечніше, ніж гаманець Йота.

Обміняти крипту на рублі, долари і євро можна наступними способами:

 • Біржа Bitfinex. Працює з криптовалютою з червня 2017 року. Дозволяє обміняти монету на долари та рублі прямо з офіційного гаманця. Кожен користувач на офіційному сайті в реальному часі може подивитися курс для вибору необхідної валютної пари.
 • Обмінник Xchange. Можна обміняти криптовалюти на долари, рублі і євро, вивести на електронні гаманці Яндекс та Qiwi, на банківські карти.

Криптовалюта тільки починає розвиватися, тому є ще багато недоробок, серед яких обмін на паперові гроші. Йота не працює безпосередньо з банками, що дозволяють обмінювати її на фіатні гроші. Незважаючи на мінуси, криптовалюта має унікальну концепцію, що виділяє її серед інших монет. Якщо вірити прогнозам курсу валюти Iota до рубля, долара та інших основних валют, вона почне активно розвиватися до 2020 року. Стати краще Bitcoin вона не зможе, але вже становить йому гідну конкуренцію.

0
0
0
question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...