Facebook офіційно представили свою криптовалюту Libra. Розвитком цього проекту займається Девід Маркус (екс-президент PayPal та віце-президент Facebook Messenger). Також серед творців Libra помічені Кевін Вейл (колишній віце-президент Instagram), а також колишні співробітники проектів Coinbase і Chainspace. Ще однією примітною людиною, яка задіяна в цьому проекті, є професор Массачусетського технологічного інституту Крістіан Каталіні. Він обіймає посаду економічного директора.

Нова криптовалюта з’явиться у користувачів в 2020-му році. Вона буде інтегрована в WhatsApp і Messenger, а також може бути використана для покупок в Instagram. Для її зберігання буде створений офіційний гаманець Calibra, але буде можливість також використовувати сторонні сервіси.

Libra буде використовувати відкритий блокчейн, що дозволяє стороннім розробникам створювати на його основі програми та сервіси.

Купити Libra можна можна буде в додатку гаманця, через термінали або фізичні точки. Купівля буде здійснюватися за допомогою звичайної банківської карти. Подальший розвиток цієї криптовалюти буде забезпечувати консорціум Libra Association, який зареєстрований в Женеві. У нього входять 30 компаній, і швидше за все саме вони і здійснюватимуть контроль за криптою.

У чому відмінність Libra від інших криптовалют?

Найважливіша відмінна риса криптовалюти Libra – наявність аудиторії Facebook, яка перевищує 2,5 мільярда осіб. Всі ці люди отримають доступ до крипти незалежно від країни проживання. При використанні нової криптовалюти прості користувачі не будуть платити комісію. Для магазинів, як стверджують представники компанії, комісія буде «дуже маленькою».

Крім того, вартість Libra, прив’язана до цінних паперів, банківських депозитів та інших реальних активів. Це дозволить забезпечити її стабільність.

Наслідки появи Libra

Реакція міжнародного співтовариства на появу цієї криптовалюти була дуже неоднозначною. Хтось каже, що це «мильна бульбашка». Хтось пророкує їй велике майбутнє.

Представники урядів розвинених країн висловлювалися з недовірою, навіть з негативом про неї. Так, наприклад, американські конгресмени захотіли припинити розробку Libra, нібито через те, що випуск нової криптовалюти може загрожувати курсу долара.

В червні місяці The New York Times стверджували про те, що частина компаній, які були оголошені офіційними партнерами Libra, насправді не пов’язували себе ніякими зобов’язаннями, не збираються вкладати гроші в цей проект і можуть вийти з нього в будь-який момент. Щоправда, The New York Times не назвали цих компаній. Також стало відомо, що Goldman Sachs, JPMorgan і Fidelity відмовилися вступати в Libra Association.

У будь-якому випадку, одна тільки поява Libra, викликала потужний сплеск інтересу до криптовалют, який багато в чому посприяв потужному зростанню курсу біткоіна.

0
0
0
question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...