Monero – криптовалюта, якій вдалося за 4 роки стати однією з кращих монет світу. Вона відрізняється неймовірно високим рівнем анонімності транзакцій. Використовуючи протокол CryptoNote, зберігає особисті дані клієнта. Відмінність протоколу – унікальний код, який не є форком bitcoin. Незважаючи на велику кількість оглядів, більшість людей не розуміють принцип роботи криптовалюти, призначення та процес майнінгу. Давайте дізнаємося детальніше, що собою представляє монета і на чому краще майнити монери.

На даний момент капіталізація монети 4,4 мільярди доларів, що дає їй можливість перебувати поруч з найбільшими монетами світу. Курс monero до долара складає більше 200 доларів, точну суму в реальному часі ви можете подивитися нище.

Довідка

 • Сайт – https://monero.org/
 • Twitter – twitter.com/MoneroOrg
 • Біржі: Binance, EXMO, Yobit

Курс криптовалюти

Основна перевага і головний фактор зростання вартості – одна з перших валют, яка функціонує на основі протоколу CryptoNote. Довгий час увага людей була прикута до системи bitcoin, але вищеописаний протокол дав монеро найвищий рівень анонімності. Кільцеві підписи дають можливість приховувати одночасно відправника і одержувача. Це привернуло як приватних інвесторів, так і великі компанії.

На графіку відображений курс монеро до долара, що дозволяє вивчити важливі події, що вплинули на вартість монети. На основі цих подій експерти виділяють 3 основні чинники, які в майбутньому зможуть сильно вплинути на ціну:

 • Постачальники товарів та послуг. Перше зростання до 10 доларів було в 2016 році. Саме тоді криптовалюта була прийнята для розрахунків в системі AppStore. Інші великі електронні гравці також почали працювати з подібними системами, що позитивно вплинуло на зростання вартості monero;
 • Анонімність. Це значна перевага над найпопулярнішою монетою в світі – біткоін. У кінці осені, завдяки оновленню системи в плані анонімності, ціна почала стрімко рости вгору. Люди віддані bitcoin, вірять, що монеро стане однією з різновидів найпопулярніших криптовалют, але у розробників зовсім інші плани. Поліпшення принципу анонімності і поява нових розробок з урахуванням цієї переваги дасть можливість стабілізувати курс монеро до рубля і долара, а пізніше – вона почне стрімко рости вгору;
 • Засоби масової інформації. Чим більше оглядів і обговорень криптовалют, тим швидше росте вартість монети. Такий «інформаційний шум» призводить до того, що звичайні люди починають купувати монети в неймовірних кількостях. Так було в кінці 2017 року, коли про Monero почали говорити як в англомовних, так і російськомовних спільнотах.

Якщо подивитися на віджеті курс монеро до долара на сьогодні, простежити його зміни, можна зрозуміти, що він стабілізувався. Можуть бути невеликі падіння в розмірі 10-20 доларів, але через пару днів вартість знову приходить в норму. Зростання можна буде бачити до тих пір, поки розробники проекту покращують систему анонімності, активно працюють над криптовалютою, намагаючись виділити її серед конкурентів. Якщо ж вона стане різновидом bitcoin, то більше не зможе вирватися в лідери.

Радимо ознайомитись з актуальним курсом інших криптовалют.

Історія розвитку монери

Перша найбільша і поширена криптовалюта – біткоін. Її засновник детально описав процес розробки та основні функції. На основі отриманих даних були створені різні популярні монети, що мають такі ж властивості і коди. Вільний доступ до останніх дає можливість будь-якому створити свій проект, що призводить до величезної кількості альткоінов, які повторюють систему BTC.

18 квітня 2014 року була створено BitMonero, яка стала однією з монет, які повторюють принцип роботи bitcoin. Більшість інвесторів стали звертати увагу на її переваги, але розробники monero вирішили виділитися. Функціонування на основі протоколу CryptoNote дозволило творцям отримати більше можливостей, розробити нові опції і поліпшити систему анонімності. Кінець 2014 року, коли вже було видобуто більше 80% монет, а до валюти почав проявлятися неймовірний інтерес, розробники вирішили її перезапустити. Це призвело до появи вдосконаленого альткоіна – Monero XMR. Також в цей час був запущений гаманець MyMonero для зберігання, переведення і зняття валюти.

Відразу після створення розробники сховали дані та коди. Це призвело до хвилі негативу з боку користувачів. Їм не подобалося, що у відкритому доступі знаходиться лише командний рядок, а інші важливі дані закриті. Після початку робіт хакерами була зроблена успішна атака на систему. Це показало незахищеність ядра, тому програмісти миттєво почали покращувати роботу системи. Було багато негативу, як з боку простих користувачів, так і великих інвесторів, через що курс монеро до біткоіна та фіатних грошей почав падати. Ситуація стабілізувалася після перенесення всіх blockchain на платформу LMDB. Розробка інтерфейсу була відновлена ​​тільки після усунення всіх помилок в 2016 році.

Розробники постійно намагалися виправляти помилки, вдосконалювати старі та створювати нові функції, але експерти говорили про швидке закриття проекту. Незважаючи на чутки, monero вдалося увійти в десятку кращих криптовалют, а на кінець 2017 року її капіталізації була однією з найвищих – 6 мільярдів доларів.

Особливості Monero

Основна відмінність від інших криптовалют – робота на основі протоколу CryptoNote. Технологія кільцевих підписів, яку використовують розробники монети, була придумана раніше її заснування. Набагато простіше було б просто скопіювати систему, але програмісти вирішили її модернізувати. Різновид даного протоколу CryptoNight був використаний для створення максимальної анонімності транзакцій.

Особливість в тому, що система автоматично формує групу користувачів. Кожен її учасник має два ключі:

 • публічний – пред’являється учасником при проведенні транзакції в якості цифрового підпису;
 • секретний – відомий тільки користувачеві, ніхто з мережі його не знає, тому не може визначити людину, яка провела транзакцію.

Для збільшення рівня безпеки система постійно перешиває транзакції. Формуються певні адреси, через які ховаються баланси користувачів. Наприклад, людина захотіла зробити переказ грошових коштів. Система формує спеціальну адресу, за якою проходить потрібна сума. Ця електронна адреса та всі її складові нікому невідомі, тому інші користувачі системи або сторонні люди, ніколи не дізнаються про суму і точну адресу перекладу. Після завершення транзакції створюється нова адреса, які знову неможливо відстежити.

Переваги Monero

Серед плюсів системи варто відзначити:

 • Високий рівень безпеки. Використання спеціального протоколу і більшість різних систем безпеки дозволили захистити користувачів від зломів хакерів і збоїв. Кожна транзакція проходить за окремим адресою, тому відстежити її неймовірно складно;
 • Необмежена емісія. Після створення розробники заявили про максимальну кількість монет – 18 мільйонів. Після перезапуску заробіток на криптовалюта приносить по 0,6 монет в кожному блоці завдань, що дозволяє майнерам збільшити свою винагороду;
 • Про цей протокол неодноразово згадувалося в цій статті, але його варто виділити окремо. Він дає можливість збільшити рівень анонімності користувачів і приховати обороти всіх коштів. Кожен власник гаманця отримує електронний підпис, за допомогою якого можна здійснювати транзакції. Дізнатися власника підписки неможливо, що дозволяє захистити клієнтів від перехоплення грошових коштів хакерами;
 • Stealth-адреси. Унікальна можливість, яка є у кожного користувача. Кожна людина може передати ці дві адреси будь-якому користувачеві, одночасно передаючи баланс гаманця та історію всіх укладених угод. Якщо клієнт бажає зберегти конфіденційність, він може віддати його в мережі;
 • Не форк bitcoin. Це виділяє його серед інших криптовалют, усуваючи від проблем найпопулярнішої монети світу. Вартість monero не залежить від курсу біткоін.

В кінці 2017 року курс криптовалюти монеро до долара почав стрімко зростати. Це пояснюється не тільки впровадженням нових функцій, залученням уваги великих інвестиційних компаній та інформаційним шумом. Попит на криптовалюту зростає, економіка почала переходити в електронний вигляд, при цьому грошові кошти всіляко намагаються приховати. Monero для цього ідеально підходить, адже має один з найвищих рівнів безпеки і анонімності серед всіх доступних монет.

На яких біржах можна придбати криптовалюту?

Є безліч популярних і надійних бірж, на яких можна вигідно купити і вивести monero на карту:

 • Бінанс. Користувачі даної системи можуть швидко і безпечно обміняти цифрові валюти. Поповнити баланс і вивести можна 44 криптовалюти, включаючи монери. Комісія складає всього 0,1%;
 • Ексмо. Одна з найбільших бірж почала працювати з монеро в кінці 2017 року. Комісію можна подивитися на офіційному сайті;
 • Йобіт. Відрізняється великою кількістю додаткових функцій, є акція з роздачі клієнтам безкоштовних криптовалют. Введення і виведення здійснюється неймовірно швидко, а комісія одна з найнижчих на криптовалютному ринку. Зручний інтерфейс, є російськомовна версія.

Вище описані кріптовалютні біржі, що працюють з безліччю монет. Також є інші системи, де можна купити всього кілька криптовалют, включаючи monero, але на найбільш вигідних умовах. Більшість з бірж пропонує калькулятор, на якому можна перевести 1 монеро в біткоіни або іншу валюту.

Як заробити?

Технологія CryptoNight дає можливість майнити, використовуючи тільки центральний і графічний процесори. Це призвело до того, що заробіток на Asic Miner заборонений. Найбільш прибутковим способом заробітку вважається використання відеокарт. Ефективність можна підвищити за допомогою операційної системи Linux. Для виведення мінімума є 0,01 XMR. Середній час генерації одного блоку – 2 хвилини, винагорода за один блок – 0,6 монет.

Серед переваг monero для майнінга варто виділити:

 • між блоками досить невеликі інтервали;
 • неможливість майнінга на Asic робить валюту привабливішою для заробітку на персональному комп’ютері;
 • рентабельність видобутку набагато вища, якщо порівняти її з іншими поширеними криптовалютами.

Для початку майнінгу необхідно придбати відеокарту. Тільки важливо, щоб вона показувала великий ККД. Різні пули для заробітку ви можете знайти в інтернеті, їх дуже багато, наприклад MoneroPool та Monerohash.

Виведення Monero

Більшість користувачів не знають, які сервіси працюють з цією криптовалютою, як вивести монери на карту в рублях. Валюта не працює з російськими банками, але її можна обміняти за допомогою спеціальних сервісів:

 • Обмін проводиться без реєстрації. Заходьте на головну сторінку. У першій колонці вибираєте монету, яку готові віддати, в другій – хочете отримати. Цей сервіс працює з різними банками, включаючи Ощадбанк і ВТБ-24;
 • 60сек. Такий же обмінний сервіс, тільки комісія нижче;
 • Платіжна система ePayments. Реєструєтеся, підтверджуєте особисті дані, замовляєте карту MasterCard. Після цього ви можете знімати криптовалюту в будь-якому банкоматі.

На кожному сервісі є можливість дізнатися, скільки коштує monero в рублях і відразу обміняти валюти. Однозначно з монери варто працювати, адже у неї необмежений потенціал, особлива система та безліч унікальних функцій. Вищеописані сервіси допоможуть вам обміняти валюти і почати заробляти на XMR.

0
0
0
question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...