Після того, як навколо біткоіну почало зростати все більше конфліктів і суперечок, трейдери зацікавилися іншими криптовалютами. Заслужену увагу отримала і NEM (також відома як XEM) – молода віртуальна валюта, яка стрімко завоювала азіатський ринок і впевнено просувається на Захід, збільшуючи свою ринкову капіталізацію. Виділили її і російські трейдери, проявивши інтерес до швидко зростаючого курсу NEM до рубля.

Довідка

 • Сайт – https://nem.io/
 • Twitter – twitter.com/nemofficial/
 • Біржі: HitBTC, Cryptopia

Курс криптовалюти NEM

На початку свого шляху курс NEM до долара дорівнював всього 5 центів. Але вже через кілька місяців він істотно почав зростати в ціні.

Перший помітний стрибок вартості в 2016 році був обумовлений підвищеним інтересом до проекту з боку японських банків та влади. У серпні того ж року ціна зафіксувалася на позначці в 29 центів. Розробники намагалися підвищити цю розцінку шляхом вдосконалення системи та впровадження приватної мережі для банківських переказів.

Проте нинішнє становище не змінювалося аж до вересня 2017 року. Проектом зацікавився великий японський трастовий банк, який протестував приватну мережу та був вражений її стабільністю та масштабністю. Ці результати дали підставу для укладення контракту з NEM та виведення її на потенційно новий рівень роботи.

Це привернуло увагу інших японських економічних магнатів. У проект почали вливатися інвесторські капітали, і ціна монети зросла до 1 долара. Завдяки цьому збільшилася і ринкова капіталізація з 2.5 мільярдів монет. На даний момент ця цифра впевнено наближається до свого порогу в 9 мільярдів. За даними про капіталізацію криптовалюта займає 9 місце в міжнародному рейтингу.

Фахівці відзначають, що проект вибрав стратегічно правильний напрям розвитку та просування. Це означає, що її курс буде хоча б повільно, але закономірно зростати.

Завжди слідкуйте за актуальним курсом NEM та інших криптовалют.

Опис і історія криптовалюти

Надихнувшись популярністю біткоїна та усвідомивши його серйозні недоліки, засідувач популярного торгівельного форуму bitcointalk.org під ніком Utopian Future вирішив створити свою, більш усвідомлену та продуману версію криптовалюти.

В середині січня 2014 року він опублікував відповідне повідомлення в одній з гілок форуму. Навколо ідеї почалося обговорення досвідчених майнерів та фахівців. Вони підтримали ініціативу Utopian Future, і той, заручившись їх підтримкою, розпочав розробку крипти. Зовсім скоро була опублікована перша альфа-, а потім і бета-версія віртуальної валюти NEM.

Назва NEM – абревіатура, яка розшифровується як «new economic movement». У перекладі з англійської це означає «новий економічний рух» та цілком відображає місію та посил її розробника Utopian Future.

NEM повинна стати найпрогресивнішою криптовалютою, що застосовується в будь-якій сучасній економічній галузі. Спеціально для втілення цієї ідеї в реальність був створений особливий орган NEM Foundation – асоціація розробників, які модернізують та покращують своє дітище.

Офіційна день створення датується 15 березня 2015 року, коли світу була представлена ​​повноцінна версія NEM, позбавлена ​​багів та помилок. Через кілька місяців вона «підірвала» японський ринок, зайнявши лідируючі позиції, а потім завоювала й інші азіатські країни.

Особливості криптовалюти NEM

Популярність цієї віртуальної валюти пояснюється досить просто – вона єдина пропонує те, що поки не реалізував будь-який інший проект. Це не один з багатьох форків, створених на базі монет, які вже завоювали популярність. Це повноцінний продукт, створений з нуля. В ході розробки враховувався негативний і позитивний досвід його попередників, потреби та запити користувачів, а також аналізувалися плюси і мінуси наявного блокчейна.

Завдяки унікальним технічним характеристикам він отримав ряд особливостей:

 • Рекордна швидкість створення блоку – 1 одиниця в хвилину. Блокчейн представлений у вигляді автономної саморегулюючої системи, яка самостійно в автоматичному режимі генерує нові блоки.
 • Простота в експлуатації. Все необхідне програмне забезпечення: гаманці, майнери та інше – опубліковані на офіційному сайті та доступні будь-якому майнеру. Вони підтримуються будь-якою ПК платформою. Також їх можна встановити на смартфони. Почати роботу з криптовалютою можуть навіть новачки, завдяки зрозумілому інтерфейсу та простим алгоритмам.
 • Система Catapult захищає крипту від кібератак та шпигунських зломів. Ланцюг блоків перевіряє саму себе від циклу до циклу, тому можливість подвійних транзакцій або помилок прагне до нуля.
 • На відміну від інших популярних валют, в яких очікування підтвердження транзакцій займає кілька хвилин або навіть годин, тут весь процес займає не більше 10 секунд. На даний момент максимальний поріг обробки переказів – 4000 одиниць одночасно.
 • Загальна емісія обмежується 9 мільярдами XEM. Також варто відзначити, що поки інші проекти «грішать» випуском додаткових монет, розробники NEM відразу дали зрозуміти, що ця цифра є остаточною і ніякого довипуску не планується.
 • В основу видобутку була покладена унікальна розробка підтвердження важливості (POI). Це алгоритм, який визначає розмір нагороди, виходячи з таких факторів: сумарна кількість монет на рахунку майнера, скільки було проведено транзакцій, і коли був створений акаунт.
 • Проект базується на дворівневій архітектурі, де в пріоритет ставиться безпека майнера. Два рівня – серверний та клієнтський – створюються в NIS і NCC. Їх об’єднує безпечне підключення для запуску та збереження здійснених транзакцій без завантаження самого блокчейна.
 • На платформі є можливість створення своїх цифрових активів за допомогою функції NEM Mosaics. Вони можуть бути створені за допомогою змінних або фіксованих продуктів.

Перспективи криптовалюти NEM

Один з найвпливовіших трастових банків Японії SBI Sumishin Net Bank разом з дослідницькою організацією NRI три місяці тестував унікальну систему, яка дозволила провести 2 мільйони транзакцій на 3-х мільйонах рахунків в день. В ході експерименту система показала стабільну роботу, стійкість і захищеність від внутрішніх помилок та спроб впливу ззовні.

Офіційний представник NEM – Дж. Макдональд в своїй заяві сказав, що система вже готова до інтеграції з великими японськими і азіатськими фінансовими структурами.

Підігріває інтерес і офіційна версія криптогаманця, написаного на мові С++. Відкритий вихідний код дозволяє розробникам з усього світу писати власні програми, засновані на алгоритмах NEM.

Інвестувати в NEM безперечно варто, враховуючи графіки динаміки її ринкового курсу і стрімке зростання капіталізації.

Аналітики також відгукуються про крипту в позитивному ключі, відзначаючи, що це продуманий і добре реалізований цифровий простір, що дозволяє моментально, а головне, повністю легально, здійснювати транзакції по всьому світу.

Останні новини криптовалюти NEM також дають зрозуміти про її перспективи. Японія вже визнала її офіційним платіжним засобом для проведення законних фінансових операцій.

Наступні фактори говорять на користь подальшого успіху:

 • Застосування унікальних технічних інструментів і технологій.
 • Орієнтується на реальний сектор економіки. NEM заточена під державну банківську систему, тому її визнання в якості офіційної платіжної одиниці по всьому світу – справа часу.
 • Валюта активно співпрацює з іншими крипто-організаціями і фінансовими установами, стаючи головним конкурентом ще популярного SWIFT.
 • Широка сфера застосування. Її можна використовувати для легального проведення банківських транзакцій і оплати в Інтернеті.

За прогнозами криптовалюти NEM на 2019 рік у найближчі місяці очікується збільшення вартості в кілька разів. Тому поки вона проходить етап цінової корекції, саме час купувати перспективну валюту. Вона вже впевнено закріпилася на азіатському ринку, і незабаром завоює міжнародний простір. Зараз ще є можливість закупити монети за низькою ціною і виграти на різниці після її приросту.

Де купити криптовалюту NEM?

Через новизну та впровадження нестандартних для ринку рішень, XEM поки ще не широко представлений на світових криптовалютних біржах. Не дивлячись на позитивний прогноз криптовалюти NEM, на даний момент є три перевірених способи її придбання:

 1. Придбання на біржі Livecoin. Цей варіант відрізняється зручністю, вигідністю для користувача та швидкістю. Єдиний недолік – він не підійде для великих інвесторів, так як біржа орієнтується на маленькі обсяги укладених угод. Ціна угоди варіюється в межах 300-700$. Зробити велику покупку вдасться тільки, якщо трейдер оформить великий ордер на продаж, проте така ймовірність невелика.
 2. Другий варіант передбачає покупку монет за фіатні – реальні – гроші. Після цього крипту перекидають на велику американську біржу Poloniex, де торгують великими обсягами монет. Цей спосіб підходить для крупних трейдерів і інвесторів, готових вкладати проект великі суми. З недоліків можна виділити довгий, складний і незручний процес покупки. Також перед початком торгів на біржі Poloniex необхідно обов’язково пройти верифікацію і підтвердження особи;
 3. Придбати NEM за рублі можна за допомогою популярного обмінника Changelly. Це найбільш простий та швидкий метод. Купівля проводиться на офіційному сайті обмінника, а оплату можна моментально здійснити за допомогою картки Visa або Mastercard. Єдиний недолік такого варіанту – висока комісія з покупців.

Також є кілька бірж, де можна купити NEM за біткоіни. Такі операції здійснюють:

 • BitCoin;
 • HitBTC;
 • Bittrex;
 • BeatCoin;
 • Cryptopia;
 • alcurEX;
 • BTC38;
 • COSS.

Рекомендуємо вивчити наш рейтинг найбільших бірж.

Поки що жоден мультивалютний гаманець з доступних не підтримує монету. Для зберігання активів можна скористатися офіційною розробкою проекту – NEM Nano Wallet. Для його отримання необхідно:

 1. Відвідати офіційний сайт криптовалюти.
 2. В розділі Wallet вибрати варіант Download.
 3. У вікні, що з’явилося, вибрати потрібну операційну систему і завантажити файл-інсталятор.
 4. Запустити exe.
 5. Вибрати російську мову.
 6. Придумати код для входу в систему та зареєструвати власний гаманець криптовалюти NEM.
 7. Прийняти умови угоди.
 8. Здійснити транзакцію.

Як майнити криптовалюту NEM?

Принцип майнінгу криптовалюти NEM відрізняється від інших відомих алгоритмів. Всі вузли, які беруть участь у створенні блоків, отримують нагороду – харвестінг (англ. «урожай»). Він буває двох типів:

 • Локальний, де блок підписується за допомогою секретного ключа самим вузлом.
 • Віддалений або делегований, в якому підпис здійснюється ключем посередника.

Тому для видобутку не потрібно купувати спеціальне дороге обладнання. Всі майнери  отримують нагороду за участь в мережі.

Для отримання винагороди на рахунку учасника повинно бути не менше 10.000 монет. Всі активи розташовуються на двох рахунках: активний та пасивний. Всі монети від транзакцій автоматично зараховуються на пасивний рахунок, а під час видобутку враховується кількість на активному. Перекласти їх самостійно неможливо. Процедура переведення відбувається в автоматичному режимі після заданого проміжку часу.

Це відбувається наступним чином: під час «дозрівання», тобто того самого харвестінга, щодня 10% пасивних активів зараховуються на активний. Тобто, для початку майнінгу має бути щонайменше 10 000 монет на пасивному рахунку і кілька днів на їх переміщення.

Пул для майнінгу NEM не знадобиться. Для видобутку потрібен тільки діючий офіційний гаманець.

Як вивести НЕМ?

Щоб безпечно вивести монети і обміняти їх на фіатні гроші, можна скористатися двома способами:

 • Через електронні обмінники валют: Changelly, XRates. Вони виводять кошти на будь-яку платіжну систему, в тому числі й на карти будь-якого банку.
 • Безпосередньо через самі біржі: Poloniex або Livecoin.
0
0
0
question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...