Після березневого шторму, пов’язаного з введенням в Україні карантину, картина на ринку валют поступово поліпшується. Аналітики прогнозують, що найближчими місяцями ситуація ще більше стабілізується, так як для цього є передумови. Фахівці пояснили, на який курс долара можна розраховувати в найближчі дні і навіть місяці, а також розповіли, які чинники допоможуть утримати українську економіку на плаву.

Досягнуто тимчасової рівноваги

За даними старшого аналітика Альпарі Вадима Іосуба, в різних сегментах курс долару до гривні минулого тижня змінився по-різному. Офіційно встановлюваний Національним банком України курс склав 27,2 грн, що нижче на 0,6%, ніж було зафіксовано тижнем раніше (27,37 грн). На міжбанку за цей період також відзначається невелике зниження курсу − на 0,1-0,2%. Так, попит становив 27,06 грн (за тиждень до цього курс був − 27,1 грн), а ціна пропозиції знизилася до позначки 27,09 (раніше було 27,15 грн).

Якщо ж подивитися на середні курси попиту і пропозиції готівкової валюти в банках, то картина дещо інша. Так, банки купували долар у громадян за 27,02 грн (зростання за тиждень склало 0,3%), а продавали його за 27,40 грн (відбулося несуттєве падіння на 0,03%).

«Спред між середнім продажем і середньої покупкою скоротився з 1,7% до 1,4% за рахунок зростання курсу покупки з одночасним зниженням курсу продажу. Різноспрямований рух курсів біля позначки 27 грн − свідоцтво того, що курс знайшов тимчасову рівновагу поблизу поточних значень», − пояснив ситуацію, що склалася, Вадим Іосуб.

У світі − перші проблиски позитиву

У свою чергу в НБУ повідомили, що за минулий тиждень гривня дещо зміцнилася по відношенню до долара, і на ринках переважає пропозиція валюти − як на міжбанківському, так і на готівковому.

курс

Завдяки цьому, Нацбанк переважно купував валюту, щоб наповнити міжнародний резерв. Але в НБУ підкреслили, що покупку здійснювали в помірних обсягах, щоб радикально не вплинути на курс.

Нацбанк також відзначає деяку позитивну динаміку на міжнародному ринку. Повідомляється, що ринок добре відреагував на інформацію про те, що в Європі і США епідемія коронавірусу вже досягла свого піку, а, значить, тепер пандемія в цих регіонах піде на спад.

Курс

Оптимізму ринку додали новини, що прийшли з Австрії й Данії. Стало відомо, що в цих країнах планують поступово послаблювати заходи карантину після святкування Пасхи.

Яким буде курс долара влітку

Цей тиждень також обіцяє незначні зміни курсу долара в Україні. Так, на думку Вадима Іосуба, на міжбанку він буде торгуватися в межах 27 грн. А за готівковий долар у банках ми можемо побачити показник попиту/пропозиції в межах 27,1 / 27,4 грн за долар.

Якщо ж дивитися на перспективу в кілька місяців, то до кінця літа курс плаватиме в діапазоні 27-29 грн за долар. На думку президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги, подальшого зростання скоріше за все не буде через декілька факторів. В першу чергу, впливає зниження попиту на валюту, яку вже не будуть купувати в тих обсягах, як це було нещодавно. Ще одним серйозним фактором називається сильне зниження цін на енергоресурси − нафту і газ. Завдяки цьому, скоротився відтік валютних коштів із державного бюджету на їх закупівлю.

«Основний ресурс валюти, який нам необхідний, − це для обслуговування зовнішнього державного боргу. Якщо Кабінет міністрів правильно проведе переговори з питань реструктуризації заборгованості і про отримання фінансового «плеча», як іншим країнам, що розвиваються, то скоріше за все нам можуть виділити $10-15 млрд для виходу з фінансової кризи», − вважає Володимир Косюга.

Перспективи менш болючого виходу з кризи

Розмірковуючи про перспективи благополучного виходу України з карантину, експерт припускає, що ситуацію можна врятувати, якщо повернутися до роботи хоча б до середини травня. Повернувшись до нормального робочого ритму після 10 травня, хоча б 15 числа, в українців буде можливість надолужити згаяне за час вимушеного простою через епідемію коронавірусу.

На думку Володимира Косюги, драйверами української економіки стануть три галузі − АПК, хімія й металургія. При цьому, особлива надія покладається на сільське господарство, так як криза через пандемію показала, наскільки гостро стоїть питання забезпечення продовольством навіть в розвинених країнах, таких, як Франція чи Італія.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...