Пенсіонери – одна з найчисленніших (11,5 млн чоловік) категорій населення в країні. Тож не дивно, що мінімальна пенсія в Україні в 2020 році – одна з найбільш обговорюваних тем останні кілька місяців. Це питання цікаве не тільки пенсіонерам, а й тим, чий вік наближається до пенсійного.

Мінімальна пенсія в Україні в 2020 році: розмір і етапи підвищення

З першого січня набуває чинності новий державний бюджет, в якому закладено підвищення мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія прив’язана до цих показників, тому, з 1 січня підвищився і цей показник.

Отже, мінімальна пенсія для пенсіонерів, які досягли віку 65 років і які мають трудовий стаж не менше 30/35 років (жінки / чоловіки відповідно), належить щомісяця одержувати 1 638 грн. Мінімальна пенсія становить 40% від мінімальної заробітної плати.

З держбюджету на Пенсійний фонд буде виділено 173 млрд. грн.

Що стосується планів щодо підвищення мінімальної пенсії в 2020 році, то це буде відбуватися тільки за допомогою індексації, як і обіцяли в комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики, оскільки в бюджеті країни на поточний рік не закладено підвищення мінімальної заробітної плати.

Підвищення мінімальної пенсії протягом 2020 року

Перша дата підвищення мінімальної пенсії – 1 липня. Розмір мінімальної пенсії становитиме 1 712 грн, друга дата – 1 грудня. Тоді українські пенсіонери зможуть отримувати мінімум 1 769 грн в місяць.

Індексація буде проходити за формулою 50% інфляції + 50% зміни середньої зарплати за минулий рік.

Відео огляд про зростання та перерахунок пенсій в Україні

Мінімальна пенсія: актуальні новини

У проекті бюджету на 2020 рік затверджений мінімальний обсяг пенсії – 1638 гривень. Протягом року планується підвищення цієї суми – в липні та грудні. Зростання пенсійних виплат не буде значним – всього 8%, що дорівнює 131 гривні.

Мінімальна пенсійна виплата з липня місяця буде дорівнювати 1712 гривень, з грудня – 1769 гривень. Розмір мінімальних пенсій до кінця наступного року складе 3328 грн., якщо на збільшення прожиткового мінімуму знайдеться фінансування, і він збільшиться до фактичного рівня.

На зростання прожиткового мінімуму вплине також перегляд виплат тим пенсіонерам, які почали їх отримувати до 2020 року. У цьому випадку знадобиться провести індексацію. Такі дії спричинять за собою додаткові витрати.

Також видання «Сьогодні» пише про те, що у Верховній Раді зареєстровано проект закону, що дозволяє в 2020 році підвищити мінімальний прожитковий мінімум майже в 2 рази – до 4500 гривень.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (17 оценок, среднее: 4,24 из 5)
Loading...