Використання криптовалют на ринку почалося не вчора. Багато користувачів давно та успішно конвертують власні заощадження або заробляють на відповідних біржах електронний еквівалент грошових коштів в традиційному значенні.

Як і в будь-який інший фінансовій структурі, мультивалюта потребує надійний сховок – гаманці. Вибір повинен лягти не тільки на зручну систему для переводу криптомонет і оплати послуг бізнес-середовища, а й захищену від хакерських атак і інших втручань. Як вибрати надійний гаманець для криптовалют з числа існуючих – описано далі.

Що таке альтернативна грошова одиниця та гаманець для її зберігання?

Перш ніж вибрати найнадійніший гаманець для криптовалюти, важливо знати основи системи – що це таке і як працює. Новачкам, які вперше зіткнулися з поняттям криптовалюта, закономірно здається дивним кругообіг грошових коштів, які не є такими в традиційному розумінні. Багато хто відмовляється мати справу з невідомою системою, проте, фахівці стверджують, що за подібною валютою майбутнє. Якщо це так, навчитися керувати нею важливо вже зараз.

Що таке криптовалюта?

У всіх на слуху Біткоін – монети, що постійно злітають або опускаються за курсом до певної національної валюти (в даному випадку, це долар). Отже, це цифрова грошова одиниця, що обчислюється в коін (англ. Coin – монета). З нею поводяться так само, як і зі звичайними грошима, але тільки у віртуальній мережі. Криптовалюта забезпечена грошовими знаками в традиційній формі, які вносять в електронну платіжну систему по терміналах і потім конвертують по справжньому курсу.

Зручна форма дозволяє проводити будь-які операції з рахунками, без залучення великої кількості паперових грошових знаків. Біткоіни або будь-які інші криптомонети не пов’язані з національними валютами або державними системами. Її вартість оцінюється суто відповідно до курсу домінуючих світових валют. Сьогодні налічується кілька тисяч найменувань «коінів», проте, половині довіряти не варто: 50% із загального числа створені шахраями для здійснення неправомірних фінансових операцій.

У чому переваги обороту криптовалюти?

Затребуваність електронних грошей, по суті, представляючих собою зашифрований код, пояснюється наступними перевагами:

 • Анонімність фінансових операцій. Переклади, оплата, будь-які транзакції – все відбувається за допомогою електронного гаманця з певним номером. Особу власника ніхто не встановлює.
 • Децентралізоване управління. Тобто, немає будь-якого контролю з боку держави чи інших фінансових структур. Швидше навпаки, поступове збільшене звернення криптовалюти в майбутньому зможе диктувати свої умови.
 • З останнього пункту випливає, що на криптовалюту не впливає інфляція національних грошей – її кількість суворо обмежується.
 • Захищеність. Можливості підробити код криптовалюти або скопіювати його немає.

З «коінами» можливо проробляти будь-які операції. Вже зараз їх переводять у готівку в певних точках, оплачують ними товари і послуги, торгують і обмінюють на біржах.

Що таке криптовалютний гаманець?

Отже, якщо є криптовалюта, потрібна система для її зберігання. Тобто для забезпечення захисту кодів доступу. Відповідно, цифровий гаманець – це програма, що захищає накопичення, вона дозволяє здійснювати різні операції і виводити зароблені «коіни». Як вона працює? Для здійснення транзакцій важливо щоб приватний код доступу (ключ або токен) відповідав публічному. Після укладання угоди в журналі транзакцій з’являється відповідний запис. Фізичної передачі криптовалюта не відбувається.

Типи криптовалютних гаманців

Перед тим як вибрати найнадійніший гаманець криптовалюти 2020 року, рекомендовано ознайомитися з типами цифрових сховищ кодових грошей. Це:

 • Гаманці для ПК. Перевага такого сховища в персональному володінні пристроєм – доступ до кодів має тільки власник. Однак, небезпека зараження системи вірусом, ставить під загрозу будь-які накопичення – втрата ключа завжди означає фінансовий крах.
 • Гаманці для мобільних пристроїв. Встановлено на телефон власника у вигляді додатку. Сильно обмежені в функціоналі, однак, і з ними можливі фінансові операції. Структура системи спрощена, отже, і безпека нижче.
 • Апаратні гаманці. Створені у вигляді окремих носіїв, сумісних з системними гаджетами. Вважаються безпечними, так як дані не знаходяться в сітьовому зверненні – для здійснення транзакції, власник разово підключає пристрій до інтернету та потім відключає його.
 • Хмарні або онлайн гаманці. Доступ до них здійснюється будь-яким пристроєм з виходом в мережу. Перевага в застосовності, проте, є вагомий мінус – приватні ключі контролюються третіми особами, отже, ризик крадіжки високий.

Існують ще й «паперові» гаманці. Називаються вони так через надруковані ключі, згенеровані системою. Робота проста – транзакції здійснюються на адресу гаманця, що надрукований в публічному доступі. Система надійно захищена.

Топ-10 надійних гаманців криптовалют 2020 року – огляд найбільш надійних

Онлайн сховища поділяються на гібридні та традиційні види. Перші припускають роздільне зберігання ключів від гаманця з підписом власника, другі – використовують резервні копії ключів, чиї оригінали зберігаються на закритих серверах. До них у адмінів і розробників немає повного доступу – потрібно мультипідписи обох сторін. Серед рекомендованих варіантів, більшу надійністю мають такі гаманці:

 • Blockchain. Найбільш популярний та затребуваний сервіс для зберігання і управління криптовалютою. Відрізняється простотою роботи. Дворівнева система захисту – SMS-код і 2FA говорить про надійність оператора. Користувач отримує доступ до власного гаманця після відкриття однойменного сайту. У числі плюсів – наявність російськомовного інтерфейсу, додатки, сумісні з пристроями Android і iOS, а також можливість експортувати зашифровані ключі.
 • Coinbase. Компанія надає користувачам не тільки електронні сховища, але і використовується як платіжний шлюз для роздрібного продажу криптовалюта. Серед плюсів – можливість прямих транзакцій з криптовалютою (продаж, покупка, обмін), оплата побутових послуг і товарів, сумісність з мобільними пристроями і підвищеним ступенем безпеки по 2FA. Система використовується в 24 країнах світу. Особливість цього гаманця пов’язана з наданням даних банківського рахунку для виведення коштів, що деякими користувачами вважається як недолік.
 • BitGo. Багато користувачів оцінюють цей криптовалютний гаманець як найбільш надійний. Чому? По-перше, рівень безпеки гаманця дуже високий – потрібно два підписи для транзакції, ключі зберігаються на платформі та сервері, перед тим як почати користуватися засобами, потрібне проходження аутентифікації в два етапи. По-друге, кошти не тільки захищені, а й застраховані, що відкриває широкі можливості підприємцям. Недоліки – відсутність інтерфейсу російською мовою і мобільних додатків.
 • Hive. Гаманець підтримує популярні криптовалюта Лайткойн і біткойнов. Простота управління полягає в введенні ключової фрази, чому надійність захисту дуже відносна – її доведеться вивчити напам’ять і захистити від стороннього доступу. Однак, гаманець користується попитом саме через цю особливість – відпадає необхідність експортувати закриті ключі.
 • Xapo. Хороший он-лайн гаманець для автономного захисту криптовалюта – монети зберігаються на серверах, які не підключеному до мережі Інтернет. Цікаво розташування центру захисту – це військовий бункер в Швейцарії. Його безпеку контролюється супутниковою системою X-Ray. Інші переваги – управління криптовалюта можливо будь-якими пристроями (мобільники, ПК, інші гаджети). Система дозволяє платити за товари і послуги, а також здійснювати інші фінансові операції по всьому світу.
  Мінуси – відсутність сучасних засобів захисту кріптовалютного гаманця (потрібні документи і номер мобільного телефону), отже, ні про яку анонімності мови не йде. Також немає русифікованого інтерфейсу – через це користувачі нашої країни не можуть користуватися системою масово.
 • StrongCoin. «Законодавець» правил зберігання криптовалюта – сервіс був організований в 2011 році. Користується популярністю через наступних переваг: створення необмеженої кількості адрес, прямі покупки криптовалюта відразу на гаманець, зрозумілий інтерфейс, діяльність партнерських програм – користувач отримує комісію від залучення рефералів. Мінус – немає русифікованого варіанту гаманця.
 • Electrum. Найбільш гнучкий по функціоналу криптовалютний гаманець з багаторівневим захистом. Володіє багатопрофільної системою налаштувань, що забезпечують користувачеві зручну роботу в мережі. Найбільш підходить власнику криптовалюти, яка присвятив себе роботі з цифровими активами повністю. Використовується в тому числі як конференц-інструмент для безлічі осіб, щоб не пропустити жодної зайвої транзакції і завжди знати дату та адресу відправки криптовалюти.
 • Exodus. Надійний мультивалютний гаманець для зберігання будь-яких видів криптовалют. Багато користувачів відзначають його невдалий дизайн, але це не головне. Безліч плюсів перекриває цей недолік з лишком. Наприклад, зашифрований ключ показується власнику для закріплення візуальної пам’яті і синхронно відправляється на електронну пошту – таким чином, забути цифровий код неможливо. Також інтерфейс гаманця різноманітний функціонально – візуальна діаграма для проведення бізнес-конференцій, установка будь-якої довжини пароля, підтримка Support в будь-який час доби. Комісія за обробку транзакцій – 0,0003 BTC. Для повної приватності сервіс використовує ProtonMail.
 • JAXX. Один із найбільш надійних криптовалютних мультигаманців. Дозволяє легко перемикатися з одного виду на інший – токени заздалегідь відображені у вкладках відкритої системи. Є історія транзакцій, копіювання курсу біткоінів в буфер обміну для здійснення операцій між партнерами та рефералами. Стиль цифрового гаманця показує статус власника. Розробники гаманця постійно перебувають у пошуку нових ідей для функціоналу. Мінуси: резервація криптовалюти на оплату комісій по транзакціях. Логічно припустити, що чим більше валюти зберігається, тим вища плата за операції, навіть якщо ставка фіксована. Використання чотиризначного пароля – на відміну від буквених і числових кодів будь-якої довжини, він, звичайно, програє іншим системам, так як досвідченим хакерам не важко підібрати потрібний ключ.

Для вибору відповідного гаманця, користувач повинен відповісти на кілька запитань – характер транзакцій (разові перекази або постійна робота з криптовалютою), один або кілька видів цифрових монет, обмежений (домашній) або широкий доступ.

Описана корисна інформація дана в загальному ключі – це переваги і недоліки популярних криптовалютних гаманців. Зручності роботи з кожним цифровим сервісом оцінюються з терміном експлуатації надійного гаманця криптовалюти.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...