Володимир Зеленський підписав закон про поширення дії закону “Про споживче кредитування” на кредитні договори, укладені на термін до одного місяця, а також на позики, розмір яких не перевищує 5000 грн. Директор мікрофінансової компанії Швидко Гроші відповів на ряд питань про те, як прийняття даного закону вплине на розвиток галузі.

Олександр Холод, директор ШвидкоГроші

– Як зміниться робота фінансової компанії після підписання закону?

– Робота компанії ШвидкоГроші майже ніяк не зміниться, тому що ми на протязі останніх років за власним бажанням дотримувалися тих вимог, які тільки зараз стають обов’язковими для всіх. Тому ми раді, що такий закон з’явився – він позитивно вплине на ринок, допоможе підняти стандарти роботи всіх компаній, що в свою чергу підвищить довіру до мікрофінансування і якість обслуговування клієнтів.

– Як нововведення вплинуть на механізм кредитування?

– Мікрофінансові організації будуть зобов’язані передавати дані по кредитах в Бюро кредитних історій по більшості клієнтів. Це формує новий підхід до кредитування – до видачі кредиту кредитор бачить історію клієнта і дозволяє йому прийняти правильне рішення, не штовхаючи клієнта в борги, які йому можуть бути непосильними.

А клієнт розуміє, що погашення або непогашення кредиту, який він взяв, в майбутньому буде безпосередньо впливати на схвалення нових позик. Його кредитна історія буде відображати повноцінну картину про позичальника – і від цього не можна буде сховатися. Кредитна історія вже буде не просто красивою фразою – це поняття вийде на абсолютно новий рівень усвідомлення і буде нашим кроком в цивілізований світ.

– Чи збережуться знижки на перше звернення за кредитом?

– Думаю, так, але в значно меншому ступені. Ми давно звикли до безкоштовних пробників товарів і продуктів – це формує перший досвід користувача. Найважливіше при цьому – знати, що “нульові” умови дуже тимчасові і обмежені і потрібно уважно читати договір, щоб не зробити цей досвід користування негативним.

– Дані зміни стосуються захисту прав позичальників. Підкажіть, будь ласка, чи плануються якісь законодавчі рішення для захисту мікрофінансових компаній?

– Ми дуже сподіваємося і бачимо, що методи роботи з простроченими боргами стають “м’якше” і “поважніше”, потік скарг зменшується. Але кредиторам не вистачає законних ефективних інструментів роботи з тими, хто спеціально не хоче платити за боргами: змінює номери своїх телефонів, ховається від кредиторів. Вихід може бути в спрощених і заочних рішеннях судів, розгляді справ в третейських судах, нотаріальних написах, обтяженні на рухоме і нерухоме майно, а також обов’язкова перевірка кредитної історії при виїзді за кордон і влаштуванні на роботу. У розвинених країнах навіть при оренді квартири перевіряють клієнта в бюро кредитних історій.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...