Кожен громадянин в будь-якій країні повинен бути впевненим, що, відпрацювавши місяць, він отримає свої кровно зароблені гроші. Мінімальна зарплата по Україні – матеріальна гарантія, що встановлюється і захищається державою. Виплачується за те, що працівник виконує свої функціональні обов’язки за місяць.

Мінімальна зарплата в Україні в 2020 році

З 1 січня набуває чинності прийнятий в кінці минулого року державний бюджет України. Згідно з ним, з початку року рівень мінімальної заробітної плати в країні підвищується.

4 723 грн – мінімум, який повина отримувати працююча людина за один місяць.

Таким чином, розмір мінімальної зарплати з 2019 року збільшився на 500 грн. У часовому еквіваленті одна година роботи повина оплачуватися сумою не менше 28,31 грн. Менше цієї ставки зарплата бути не може, незалежно від того, ким працює співробітник і скільки часу він працює. Іншими словами, нижче цієї планки працівник не може продавати свою працю.

Однак, в держбюджеті України не закладено підвищення даного показника протягом цього року – мінімальна зарплата буде становити 4 723 грн протягом усього 2020 року.

Відеосюжет про мінімальну зарплату і бюджет 2020 року

Порівняння МЗП в Україні, Росії та Білорусі

Згідно з даними, що надав заступник Міністра економіки Сергій Ніколайчук, вперше за 12 років рівень мінімальної зарплати в Україні в доларовому еквіваленті перевищив аналогічні показники в Росії і Білорусі.

Для порівняння: на початок 2019 року мінімальна зарплата в Україні становила приблизно $ 150, в Росії – $ 162, в Білорусі – $ 155. Закладені в бюджет кошти дозволили Україні в цьому році вийти в лідери по розміру мінімальної місячної оплати.

Станом на 1 січня мінімальна зарплата в Україні становить $ 199, в Росії – $ 190, в Білорусі – $ 178.

Для інформації, 2019 році МЗП (мінімальна заробітна плата) в Україні становила 4173 грн.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...