Банк Михайлівський. Історія заснування та ліквідації.

Банк «Михайлівський» було засновано в 2013 році и проіснував він всього 3 роки. Історія цього колишнього гравця банківського ринку достатньо цікава, адже він став пізнаваним і достатньо багато людей йому повірили.

Поява та розвиток

Засновано банк в червні 2013 року, причому не корпорацією, а групою фізичних осіб, котрі мали у власності невелику частку акцій. На протязі першого року банк не виявляв особливої активності на ринку, а потім почав працювати одночасно в таких сегментах:

У рік заснування банк став членом популярних платіжних систем – VisaInternational та MasterCard Worldwide. Також став членом внутрішньої платіжної системи України.

Як для молодого банку, то «Михайлівський» спромігся привабити клієнтів и все за рахунок активного розвитку найсучасніших дистанційних каналів. В них був інтернет-банкінг, мобільний банк. Дана фінансова установа навіть отримала відзнаку в номінації «Відкриття року» на щорічній премії для українських банків.

В 2014 році було оголошено курс на посилення позиції на ринку банківських послуг. Результатом стало інтенсивне впровадження дебетових та кредитних карток, бонусних програм, еквайрінгу. Для покращення результативності всіх цих нововведень, до складу наглядової ради був запрошений експерт з закордону.

Важливо! Якщо вас цікавлять послуги, пропоновані банками України і що думають люди про них, рекомендуємо подивитися:

У 2015 році стало відомо що фактичним власником банку являється бізнесмен Віктор Поліщук. Він мав власні інтереси в сфері нерухомості та роздрібної торгівлі.

На самому початку роботи банк навіть отримав відзнаку в рейтингу надійності на рівні 4, що свідчило про високу надійність. Також був учасником фонду гарантування вкладів.

Головний офіс розмістився в Києві, а структура регіональних представництв мала такий вигляд:

  • 58 відділень по Україні.
  • 54 міні-офіси.
  • Понад 2700 точок продажів.

Ліквідація

Перші ознаки того що в банку не все так добре з’явились в 2015 році, тоді його було визнано проблемним. У зв’язку з цим було застосовано ряд обмежень. Важливе правило для нових комерційних банків по залученню коштів вкладів в обсязі 50% від регулярного капіталу постійно обходилось.

Це робили за рахунок маскування залучених від населення коштів. Вони не показувались на балансі, а прямували у трастове управління. Як результат до проведення інспекції Нацбанк України просто не міг їх побачити. Після виявлення таких недоліків на зустрічі з представниками банку вдалось досягти домовленості щодо виправлення ситуації, але вона була занадто важка.

В результаті в наприкінці весни 2016 року «Михайлівський» було визнано неплатоспроможним. Буквально перед прийняттям цієї фінустанови банк проводить переуступку кредитного портфеля фінансовій компанії «Фагор», вона на сьогодні приймає кредитну заборгованість від позичальників.

Рішення про ліквідацію «Михайлівський» було прийнято в липні 2016 року, на даний момент банк не працює.

Ліцензія НБУ № 268 від 14.06.2013 р.

Цікаві пропозиції від діючих банків України:

Данный сайт использует «cookies» и другие технологии, чтобы помочь Вам в навигации, а так же для получения статической информации. Нажав кнопку «Принимаю», Вы даете согласие на обработку данных и принимаете условия Политики конфиденциальности.
Принимаю
×