Якщо ви цікавитеся розвитком криптовалют і сучасним інвестуванням, то напевно не раз зустрічали такий термін, як айсіо. Якщо говорити простими словами про те, що таке ICO, то це розвиток власних бізнес-проектів в криптовалютному середовищі на грошові кошти інвесторів, благодійників (в залежності від проекту), і просто зацікавлених людей. У цьому середовищі зустрічаються такі терміни, як white paper і whitelist, постійно звучать питання – «що потрібно для ICO?» і «що значить ICO?». На деякі з них ми і постараємося сьогодні відповісти в представленій статті.
Що таке ICO? Як розшифровується ця абревіатура?
ICO є досить новою моделлю інвестування, яка розвивається одночасно з популяризацією криптовалют. Розшифровується ICO в перекладі з англійської, як Initial Coin Offering, в дослівному перекладі означає «первинну монетну пропозицію». І є аналогією криптовалютного краудфандінга, тобто збору коштів на розвиток різних проектів. Беруть участь в таких формах інвестування, як правило, компанії або приватні особи, пов’язані з блокчейн-середовищем і криптовалютою.
Будучи формою залучення інвестицій для проектів криптовалютної тематики, ICO не має ніякого регламенту або регульованої бази в своїй основі. Це означає, що стати творцем ICO сьогодні може абсолютно будь-яка людина в статусі юридичної або фізичної особи. Так як основна частина робіт проходить в мережі інтернет, ніяким перевіркам або аудитам такий проект не піддається.
Навіщо проводять ICO?
В основі створення будь-якого проекту за формою ICO лежить ідея просування будь-якого продукту або послуги за допомогою збору коштів з усіх, так чи інакше, зацікавлених інвесторів. Всі збори здійснюються в спеціальній валюті ICO – токенах. Випускаючи свої власні маркери, і обмінюючи їх на популярні валюти – як крипто, так і фіатні, проект привертає все нові джерела фінансування для свого подальшого розвитку і зростання.
Хочете заробити на інвестиціях? Пропонуємо ознайомитися з нашою статтею – “Як заробити на ICO?”
У більшості випадків айсіо проводиться на початкових стадіях розвитку програм, і це дозволяє розвивати і реалізовувати проект поетапно – від простої ідеї до повноцінної системи або компанії. Всім потенційним інвесторам пропонується ознайомитися з white paper проекту, тобто з його бізнес-планом і основними тезами. А зібрані кошти спрямовуються на поточні розробки і на подальше фінансування через різні фонди. Всього можна виділити кілька етапів розвитку ICO проектів:
- Первинний анонс. Творці проекту розповідають присутнім про бажання створити новий продукт. На цій стадії продукт знаходиться лише в головах авторів або на папері. Мета такого анонса – дізнатися рівень інтересу з боку потенційних інвесторів, і відповісти на всі виникаючі питання. Проводитися вони можуть як на конференціях, так і через засоби мас-медіа, інтернет і друковані ЗМІ.
- Пропозиція про співпрацю. На цьому етапі уточнюються терміни, в які планується реалізувати проект, підраховуються необхідні кошти на реалізацію, а також оголошуються плани щодо подальшого випуску токенів. Для цього робиться власний веб-сайт з упорядкованою презентацією всього задуманого. Нерідко здійснюється закриття продажу монет для збору коштів на повномасштабний запуск проекту.
- Рекламна кампанія. На наступному етапі після оферти починає набирати обертів оповіщення через різні канали ЗМІ про вихід нового продукту або послуги. У порівнянні з попереднім анонсом, тут для всіх зацікавлених представляється вже більш розгорнута і конкретна інформація про проект – умови вкладень, практичні моменти і вектори подальшого розвитку.
- Початок продажів. Повномасштабний запуск по реалізації токенів. Починається він, як правило, на офіційному сайті самого проекту. Пізніше продаж токенів триває вже на сторонніх біржах криптовалюти. Вихід ICO-стартапу на біржу говорить про популярність і затребуваність компанії. Але це ще не гарантує подальшого успіху проекту.
Велика частина проектів в якості криптовалют для різних операцій використовує маркери Ефіріум (ETH), і практично не використовує фіатні валюти (євро, долар і т. д.). Потенційний заробіток на айсіо проект здатний принести прибуток в 100-1000-10000 разів більше вкладених в нього коштів.
Який правовий статус ICO?
Систему ICO на сьогоднішній день не можна віднести до законодавчо регульованої форми залучення інвестицій в проекти. Але в той же час нелегальними такі угоди і вкладення теж назвати не можна. Та й кошти безпосередньо, як такі тут не задіяні.
Такі моменти, як правовий статус, регламент проведення та умови до учасників проекту поки не визначені ні в одній державі світу. Головним чином, відбувається так через відносну новизну самих криптовалют, і того, що з ними пов’язано.
Мабуть, головним регулятивним важелем при укладанні угод за формою айсіо є репутація стартаперів та бізнесменів, які представляють свої ідеї та продукти. Якщо вони виявляються переконливими і вселяють довіру потенційних інвесторів, то розвиток проекту, що фінансується методом айсіо, переходить в наступну фазу.
Что такое whitelist ICO?
Визначення терміна whitelist ico і що це поняття являє собою сьогодні поки мало хто знає. Whitelist дослівно можна перекласти як білий список, і потрапляють в цей список інвестори, які отримали схвалення з боку організаторів стартапу. Для участі в проекті необхідно:
- пройти реєстрацію на його майданчику в інтернеті перед стартом продажів токенів на біржах криптовалют;
- далі претенденту потрібно подати заявку на участь у проекті;
- потім знадобиться зібрати певні документи для проходження перевірки та інших формальностей.
З усіх учасників айсіо заходи, присутні в білому списку, користуються підвищеним пріоритетом в ряді питань, а також беруть участь в цікавих акціях і отримують додаткові бонуси від керівників проекту.
Що таке hard cap ICO?
Термін Hard Cap в дослівному перекладі означає жорстка кришка, і в айсіо означає найвищу планку з продажу токенів, яку планується досягти. Велика частина стартапів ставить цю планку досить високо і досягти її, таким чином, стає вкрай складно і навіть неможливо.
Компанії, які досягли успіху і популярності, закривали hard cap в найкоротші терміни і практично без проблем. За крайню планку береться сума, необхідна для покриття супутніх потреб і реалізації ідей на всіх етапах розвитку проекту. І в переважній більшості випадків після збору необхідної грошової суми подальший прийом коштів припиняється – тимчасово чи назовсім.
Зібраних коштів, як правило, досить для залучення в команду фахівців високої кваліфікації, швидкого старту і виходу проекту на міжнародну бізнес-арену.
Навіщо вкладати гроші в ICO?
Середа ICO відкриває для учасників ряд переваг, якими і обумовлюється її популярність і підвищений інтерес до неї з боку світових фінансистів. Адже в даний час вкладення інвестицій в айсіо-проекти не контролюється будь-якими зовнішніми структурами і практично не залежить від фондових ринків, валютних бірж і світової економіки. Якщо брати основні тези, через які варто інвестувати в айсіо стартапи, то це будуть:
- По-перше, покупка цифрових токенів, які в потенціалі можуть принести прибуток, що в 100 і 1000% перевищує початкові вкладення.
- Можливості інвестування капіталів в інноваційну цифрову середу, що гарантує відсутність оподаткування та певну приватність своїм учасникам.
- Зручність інвестування. У більшості випадків брати участь у розвитку та фінансуванні проекту можна через офіційний сайт.
- І, мабуть, найголовніше – це володіння автономними активами, не пов’язаними з фіатними валютами, що практично не залежать від подій зовнішньої економічної ситуації.
За участю в ICO необхідно вивчати проекти більш детально та вміти прогнозувати потенційний результат. Потрібно розуміти, що крім переваг такого інвестування, існують і певні недоліки, і ризик втратити вкладені кошти завжди присутній.
Хочете отримати токени ICO безкоштовно? Пропонуємо Вам ознайомитися з нашою статтею – “Як безкоштовно отримати токени ICO?”
В основі ризиків, як правило, лежать такі фактори, як велика кількість шахраїв в айсіо середовищі, і просто дилетантів зі свідомо провальними стартапами. Та й з випуском токенів часто буває непросто, поки в більшості країн неясний їх правового і державний статус. Але в будь-якому випадку, брати участь в айсіо проектах і стежити за станом справ на міжнародних криптовалютних біржах – як мінімум дуже цікаво!