Якщо ви цікавитеся розвитком криптовалют і сучасним інвестуванням, то напевно не раз зустрічали такий термін, як айсіо. Якщо говорити простими словами про те, що таке ICO, то це розвиток власних бізнес-проектів в криптовалютному середовищі на грошові кошти інвесторів, благодійників (в залежності від проекту), і просто зацікавлених людей. У цьому середовищі зустрічаються такі терміни, як white paper і whitelist, постійно звучать питання – «що потрібно для ICO?» і «що значить ICO?». На деякі з них ми і постараємося сьогодні відповісти в представленій статті.

 

Що таке ICO? Як розшифровується ця абревіатура?

ICO є досить новою моделлю інвестування, яка розвивається одночасно з популяризацією криптовалют. Розшифровується ICO в перекладі з англійської, як Initial Coin Offering, в дослівному перекладі означає «первинну монетну пропозицію». І є аналогією криптовалютного краудфандінга, тобто збору коштів на розвиток різних проектів. Беруть участь в таких формах інвестування, як правило, компанії або приватні особи, пов’язані з блокчейн-середовищем і криптовалютою.

Будучи формою залучення інвестицій для проектів криптовалютної тематики, ICO не має ніякого регламенту або регульованої бази в своїй основі. Це означає, що стати творцем ICO сьогодні може абсолютно будь-яка людина в статусі юридичної або фізичної особи. Так як основна частина робіт проходить в мережі інтернет, ніяким перевіркам або аудитам такий проект не піддається.

Навіщо проводять ICO?

В основі створення будь-якого проекту за формою ICO лежить ідея просування будь-якого продукту або послуги за допомогою збору коштів з усіх, так чи інакше, зацікавлених інвесторів. Всі збори здійснюються в спеціальній валюті ICO – токенах. Випускаючи свої власні маркери, і обмінюючи їх на популярні валюти – як крипто, так і фіатні, проект привертає все нові джерела фінансування для свого подальшого розвитку і зростання.

Хочете заробити на інвестиціях? Пропонуємо ознайомитися з нашою статтею – “Як заробити на ICO?”

У більшості випадків айсіо проводиться на початкових стадіях розвитку програм, і це дозволяє розвивати і реалізовувати проект поетапно – від простої ідеї до повноцінної системи або компанії. Всім потенційним інвесторам пропонується ознайомитися з white paper проекту, тобто з його бізнес-планом і основними тезами. А зібрані кошти спрямовуються на поточні розробки і на подальше фінансування через різні фонди. Всього можна виділити кілька етапів розвитку ICO проектів:

 1. Первинний анонс. Творці проекту розповідають присутнім про бажання створити новий продукт. На цій стадії продукт знаходиться лише в головах авторів або на папері. Мета такого анонса – дізнатися рівень інтересу з боку потенційних інвесторів, і відповісти на всі виникаючі питання. Проводитися вони можуть як на конференціях, так і через засоби мас-медіа, інтернет і друковані ЗМІ.
 2. Пропозиція про співпрацю. На цьому етапі уточнюються терміни, в які планується реалізувати проект, підраховуються необхідні кошти на реалізацію, а також оголошуються плани щодо подальшого випуску токенів. Для цього робиться власний веб-сайт з упорядкованою презентацією всього задуманого. Нерідко здійснюється закриття продажу монет для збору коштів на повномасштабний запуск проекту.
 3. Рекламна кампанія. На наступному етапі після оферти починає набирати обертів оповіщення через різні канали ЗМІ про вихід нового продукту або послуги. У порівнянні з попереднім анонсом, тут для всіх зацікавлених представляється вже більш розгорнута і конкретна інформація про проект – умови вкладень, практичні моменти і вектори подальшого розвитку.
 4. Початок продажів. Повномасштабний запуск по реалізації токенів. Починається він, як правило, на офіційному сайті самого проекту. Пізніше продаж токенів триває вже на сторонніх біржах криптовалюти. Вихід ICO-стартапу на біржу говорить про популярність і затребуваність компанії. Але це ще не гарантує подальшого успіху проекту.

Велика частина проектів в якості криптовалют для різних операцій використовує маркери Ефіріум (ETH), і практично не використовує фіатні валюти (євро, долар і т. д.). Потенційний заробіток на айсіо проект здатний принести прибуток в 100-1000-10000 разів більше вкладених в нього коштів.

Який правовий статус ICO?

Систему ICO на сьогоднішній день не можна віднести до законодавчо регульованої форми залучення інвестицій в проекти. Але в той же час нелегальними такі угоди і вкладення теж назвати не можна. Та й кошти безпосередньо, як такі тут не задіяні.

Такі моменти, як правовий статус, регламент проведення та умови до учасників проекту поки не визначені ні в одній державі світу. Головним чином, відбувається так через відносну новизну самих криптовалют, і того, що з ними пов’язано.

Мабуть, головним регулятивним важелем при укладанні угод за формою айсіо є репутація стартаперів та бізнесменів, які представляють свої ідеї та продукти. Якщо вони виявляються переконливими і вселяють довіру потенційних інвесторів, то розвиток проекту, що фінансується методом айсіо, переходить в наступну фазу.

Что такое whitelist ICO?

Визначення терміна whitelist ico і що це поняття являє собою сьогодні поки мало хто знає. Whitelist дослівно можна перекласти як білий список, і потрапляють в цей список інвестори, які отримали схвалення з боку організаторів стартапу. Для участі в проекті необхідно:

 • пройти реєстрацію на його майданчику в інтернеті перед стартом продажів токенів на біржах криптовалют;
 • далі претенденту потрібно подати заявку на участь у проекті;
 • потім знадобиться зібрати певні документи для проходження перевірки та інших формальностей.

З усіх учасників айсіо заходи, присутні в білому списку, користуються підвищеним пріоритетом в ряді питань, а також беруть участь в цікавих акціях і отримують додаткові бонуси від керівників проекту.

Що таке hard cap ICO?

Термін Hard Cap в дослівному перекладі означає жорстка кришка, і в айсіо означає найвищу планку з продажу токенів, яку планується досягти. Велика частина стартапів ставить цю планку досить високо і досягти її, таким чином, стає вкрай складно і навіть неможливо.

Компанії, які досягли успіху і популярності, закривали hard cap в найкоротші терміни і практично без проблем. За крайню планку береться сума, необхідна для покриття супутніх потреб і реалізації ідей на всіх етапах розвитку проекту. І в переважній більшості випадків після збору необхідної грошової суми подальший прийом коштів припиняється – тимчасово чи назовсім.

Зібраних коштів, як правило, досить для залучення в команду фахівців високої кваліфікації, швидкого старту і виходу проекту на міжнародну бізнес-арену.

Навіщо вкладати гроші в ICO?

Середа ICO відкриває для учасників ряд переваг, якими і обумовлюється її популярність і підвищений інтерес до неї з боку світових фінансистів. Адже в даний час вкладення інвестицій в айсіо-проекти не контролюється будь-якими зовнішніми структурами і практично не залежить від фондових ринків, валютних бірж і світової економіки. Якщо брати основні тези, через які варто інвестувати в айсіо стартапи, то це будуть:

 • По-перше, покупка цифрових токенів, які в потенціалі можуть принести прибуток, що в 100 і 1000% перевищує початкові вкладення.
 • Можливості інвестування капіталів в інноваційну цифрову середу, що гарантує відсутність оподаткування та певну приватність своїм учасникам.
 • Зручність інвестування. У більшості випадків брати участь у розвитку та фінансуванні проекту можна через офіційний сайт.
 • І, мабуть, найголовніше – це володіння автономними активами, не пов’язаними з фіатними валютами, що практично не залежать від подій зовнішньої економічної ситуації.

За участю в ICO необхідно вивчати проекти більш детально та вміти прогнозувати потенційний результат. Потрібно розуміти, що крім переваг такого інвестування, існують і певні недоліки, і ризик втратити вкладені кошти завжди присутній.

Хочете отримати токени ICO безкоштовно? Пропонуємо Вам ознайомитися з нашою статтею – “Як безкоштовно отримати токени ICO?”

В основі ризиків, як правило, лежать такі фактори, як велика кількість шахраїв в айсіо середовищі, і просто дилетантів зі свідомо провальними стартапами. Та й з випуском токенів часто буває непросто, поки в більшості країн неясний їх правового і державний статус. Але в будь-якому випадку, брати участь в айсіо проектах і стежити за станом справ на міжнародних криптовалютних біржах – як мінімум дуже цікаво!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...