З 2018 року в системі вищої освіти в Україні впроваджуються зміни і нововведення. Після проведення ряду реформ і метаморфоз в соціальних виплатах і прожитковому мінімумі, всі студенти країни завмерли в очікуванні, адже на 2019 рік Кабмін запланував підвищення виплат учням. Дане підвищення відбулося. Але що буде в 2020 році зі стипендіямі студентів?

Стипендії в Україні в 2020 році

Останній раз стипендії підвищувалися в країні в 2019 році. З 1 січня в державному бюджеті закладене підвищення прожиткового мінімуму, однак, це не позначиться на стипендії. Як буде виплачуватися стипендія в Україні в 2020 році та чи не постраждає частина тих, хто на неї розраховує?

Потрібно зробити застереження, що влада ще в кінці минулого року заявляла про те, що систему нарахування студентам щомісячних виплат потрібно переглядати. «Ми повинні йти від практики, коли стипендії отримують майже половина студентів, не докладаючи належних зусиль. Стипендії повинні бути заохоченням за докладені в навчанні зусилля», – говорить заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

Таким чином, в 2020 році стипендію зможуть отримувати тільки 15% учнів вузів, а державні дотації ВНЗ скорочуються на 20%. Тож не дивно, що й для отримання стипендії студенту тепер потрібно буде докласти набагато більше зусиль.

Міністр освіти Анна Новосад в грудні 2019 року в інтерв’ю одному з українських видавництв заявила про те, що в 2020 році не планується підвищувати стипендії – вони залишаться такими ж, як і в минулому році.

Розміри стипендій для навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації

Мінімальна академічна стипендія для студента денної форми навчання у ВНЗ становить 1 300 грн на місяць, а максимальна (підвищена) стипендія становить 1 660 грн. Президентська стипендія становить 2 200.

Також існують і соціальні стипендії, на них можуть претендувати діти з особливим соціальним статусом. Розмір соціальної стипендії для студента ВНЗ 3-4 рівня акредитації становить 1 180 грн, а максимально можлива соціальна стипендія становить суму 2 360 грн.

Розміри стипендій 2020 для студентів технікумів, коледжів, ліцеїв (1-2 рівень акредитації)

  • Звичайна стипендія – 980 грн;
  • Підвищена стипендія – 1 250 грн;
  • Президентська стипендія – 1 900 грн;
  • Соціальна стипендія – 890 грн.
  • Для дітей, які здобувають освіту в професійно-технічних училищах (ПТУ)

встановлені такі рівні стипендіальних виплат:

  • Звичайна стипендія – 490 грн;
  • Президентська стипендія – 1 420 грн;
  • Соціальна стипендія – 450 грн;
  • Максимально можлива соціальна стипендія для дітей-сиріт – 1 180 грн.

Відеоогляд: стипендії в Україні, її види та особливості

Відмітимо, що наразі для начислення стипендій буде враховуватися рейтинг студента. Він буде вимірюватися в балах. Учень, що має рейтинг вище середнього, отримає свою стипендіальну виплату. Крім того, існують 2 форми студендіальних академічних виплат, а саме підвищена та президентська стипендії.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (8 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...