Останнім часом у багатьох на слуху таке поняття як криптовалюта. Звичайно, можна багато говорити про нову електронну грошову систему, яка захопила світ. Можна критикувати її стабільність, або, навпаки, звеличувати до небес. Не настільки важливо. Тенденції фінансового ринку за останні роки підтверджують, що на даний момент криптовалюта – це стабільна грошова одиниця, що приносить рентабельність самим власникам до 80% в рік (дані за 2017 рік).

Ті, які вже активно заробляють на майнінгу або спеціалізованих біржах, або ті, які тільки цікавляться, однаково замислюються над таким питанням: а як криптовалюту обміняти на гроші? І чи можливо це взагалі? Далі спробуємо відповісти на дане питання.

Криптовалюта: принципи роботи в Росії та в світі

Але перш ніж розповісти, як відбувається виведення грошей з систем криптовалют, необхідно коротко нагадати або ознайомити читача з тим, що це таке і які у нього особливості.

Таке поняття вперше виникло у зв’язку з тим, що багато фінансових геніїв давно замислювалися над створенням незалежної грошової одиниці, своєю якоюсь платіжною системою, де не було б фіскальної складової, а грошові потоки не контролювалися державою. І перша така система, так звана біткоін, виникла в 2008 році. При цьому в такій системі кожен її учасник – це повноправний власник, який може розпоряджатися своїми заощадженнями. Тут немає банків, контролюючих органів і т.п., тут панує рівноправність кожного, хто має відношення до системи.

Необхідно також розуміти, що біткоін, що є найпопулярнішою і визнаною валютою, не може мати готівкову форму як гроші, наприклад, рубль, долар або євро. Але при цьому вона еквівалентна інших валют, того ж долара та євро.

Головні особливості роботи біткоін і інших криптовалют:

 1. Вони не мають центрального органу управління, тобто в системі править децентралізація і взаємодія між усіма учасниками, які є незалежними у прийнятті рішень;
 2. Фактично будь-яку криптовалюту можна створити за допомогою спеціального програмного коду. Але щоб вона стала популярною і мала свою вартість, вона повинна бути визнана громадськістю, тобто користуватися попитом;
 3. Платіжна система такого рівня діє відокремлено і, отже, її не можна заборонити та вивести з ладу. Зв’язано це з тим, що кожен користувач має свій комп’ютер і відеокарту, підключені до мережі. І навіть якщо відбувається збій роботи одного ПК, вся система не виходить з ладу;
 4. Кожен користувач є відокремленим і не ідентифікується, оскільки сам код і ключ доступу до системи користувач придумує самостійно;
 5. Випуск нових біткоінів можливий тільки за спеціально створеним графіком, який спочатку закладений в код програми. Таким чином, випуск нових одиниць не призводить до інфляційних процесів. Грошова маса лімітована.

Звичайно, пояснити доступною мовою, що таке криптовалюта і який її принцип досить складно і для простих обивателів, які не дуже розбираються в кодах, шифрах і т.д., майже неможливо. Можна, наприклад, спробувати пояснити так: криптовалюта – це валюта, створена спеціальною програмою у вигляді щоденника записів, де кожна наступна залежить від попередньої. Іншими словами, будь-яка операція – це спеціальний код, на якому потім базується зашифрована інформація про наступну угоду і т.д. Якщо хтось буде намагатися змінити шифр запису, це спричинить за собою зміну всіх інших. Це і є гарантією безпеки фінансових операцій.

Безпосередній випуск в обіг біткоін або іншої валюти такого плану називається майнінг. Алгоритм майнінгу грунтується виключно на вирішення певних математичних задач.

Rucoin: своя криптовалюта для Росії

Вже ні для кого не секрет, що криптовалюта може замінити національну грошову систему країни. Саме тому світові лідери в особі держав розробляють нові валюти свого рівня, намагаючись створити свою особливу одиницю. Не виключенням є і Росія, яка запустила в цифрову платіжну мережу таку криптовалюту як RuCoin. Це перша російська криптовалюта. За інформацією загальна кількість випуску лімітована кількістю 500 млн. грошових одиниць. Працює вона на тих же перевагах, якими володіють аналогічні криптовалюти: анонімність всіх користувачів, що працюють під своїм анонімним аккаунтом, а також можливість обміну на інші валюти.

Для того, щоб стати власником такої одиниці, заснованої на методі шифрування і кодування, необхідно завантажити на свій персональний комп’ютер або смартфон програму, за допомогою якої здійснити створення спеціального гаманця.

Все, потім необхідно майнити. Результат може бути різним, все залежить від потужності та продуктивності самого комп’ютера.

Якщо ж з якихось причин поки майнити не виходить або просто немає бажання, то можна ризикнути і інвестувати наявні кошти в RuCoin, просто купивши їх на біржі. Ризики, звичайно, є, як і при будь-якому інвестуванні, але є і дуже висока ймовірність успіху. Російська Федерація – величезна країна з великою кількістю населення, що має можливість підняти вартість такої одиниці.

Самі представники Центрального Банку дуже негативно налаштовані на будь-які види таких платіжних систем, в тому числі й вітчизняного значення. Але будь-яких законодавчих актів, що забороняють користування такими ось шифрами, не було прийнято, а значить все легально.

З чого почати?

Звичайно, кожен хоче заробити. Але виникає цілком логічне запитання, як заробити?

Коли система тільки починала свій шлях, то для майнінгу досить було звичайного комп’ютера. Але час не стоїть на місці, і через те, що до системи підключається все більша кількість учасників, вимоги до самого ПК зросли. Тепер для початку необхідний потужний комп’ютер з досить продуктивною відеокартою, що є найголовнішим інструментом майнінгу, а потім вже все інше.

До речі, зараз вже з’явилася така можливість вкласти свої кошти в майнінг. Такий ще процес називається “хмарний майнінг”. Людина не вкладає і не купує обладнання, вартість якого становить в середньому 200 тис. рублів, а просто орендує його. Сама техніка перебуває десь, але не вдома у орендаря. У цій методики є свої плюси, але є і недоліки. Найголовніший – ймовірність нарватися на шахраїв.

Кожен має право вибрати самостійно, як йому краще: купити або орендувати обладнання. Коли набір куплений і встановлено програму, починається сам майнінг.

От і все. Схема начебто проста, але необхідно просто зрозуміти все на практиці. Як показує статистика, більшість бажаючих, швидко починають отримувати дохід.

Як вивести (обміняти) криптовалюту?

Так як же обміняти криптовалюту на реальні гроші? Є кілька способів таких маніпуляцій.

Як криптовалюту обміняти на гроші:

 • Виведення електронних грошей через спеціальні обмінні системи, так звані обмінники;
 • Виведення через спеціальні біржі.

Кожен із способів має свої недоліки і переваги, і все залежить від мети.

Виведення криптовалюти в Україні та Росії за допомогою обмінників

Якщо говорити про використання обмінників, то такий спосіб дозволяє здійснити виведення криптовалюти в реальні гроші дуже швидко. Інтерфейс таких сервісів досить зручний і простий. Щоб здійснити виведення, необхідно, перш за все, визначитися з обмінником. В інтернеті є дуже багато спеціально створених сервісів. Можна почитати відгуки і вибрати найбільш надійний і оптимальний.

Непогано себе зарекомендували такі сервіси в Росії як BestChange, AlfaCashier, Protocash, Netex24, WW-pay, 365cash, 60cek.com і інші. Варіантів може бути дуже багато. На такому обміннику можна зареєструватися, можна виконувати операції і без попередньої реєстрації. Але висновок з особистим кабінетом дозволяє не тільки відслідковувати історію угод, але також ще і накопичувати бонуси.

На сервісі необхідно просто вказати, яку валюту користувач хоче обміняти, тобто продати, наприклад, біткоіни, а яку купити. Наприклад, якщо люди хочуть отримати готівкові кошти, то їм найкраще вибрати спосіб отримання – Сбербанк. У такому випадку при оформленні операції обмін буде здійснений у вигляді зарахування коштів в рублях на банківську карту Ощадбанку Росії.

До речі, вибір валют, в тому числі і крипто, на таких спеціальних сервісах досить величезний. Але необхідно розуміти, що за таку послугу доведеться заплатити. Кожен сайт може встановлювати свій відсоток, який він утримує за надання послуги обміну. Як правило, ставка становить близько 3-4%.

Недоліком таких спеціальних сервісів є обмеження мінімального розміру криптовалюти, яку можна обміняти. В середньому мінімальний розмір становить 2BTC. Також є обмеження зарезервованої суми грошових коштів в національній валюті, на яку в цілому може бути здійснений обмін. Наприклад, якщо вказано резерв в 800000 рублів, то, це свідчить, що на даний момент зарезервовано в даному сервісі 800 тис. рублів.

Але зазначена сума не є остаточною, оскільки при продажу якимось користувачем пристойної суми коштів в рублях, в систему надійдуть ще кошти в національній валюті. Постійно здійснюється оборот.

Обов’язкові відомості, які необхідно вказувати кожному користувачеві при здійсненні обміну:

 • Необхідні суми валюти, що продається і купується;
 • Номер банківської карти;
 • Електронна адреса;
 • Прізвище, ім’я, по батькові (необхідні не завжди).

При реєстрації в системі такі дані вказуються один раз, а потім автоматично заповнюються програмою. Кожного разу необхідно підтверджувати обмін за допомогою спеціального коду, відправленого на мобільний гаманець або пошту.

Виведення криптовалюти через спеціальні біржі

Крім обмінників, зробити обмін криптовалюти онлайн на гроші можна не тільки за допомогою обмінників, але і спеціальних бірж. Такі біржі створені не тільки для покупки і продажу, а й для торгівлі криптовалютою.

Алгоритм обміну біткоін на рублі приблизно наступний:

 1. Необхідно вибрати необхідну біржу;
 2. Зареєструватися, створивши необхідний аккаунт;
 3. Здійснити обмін наявної валюти на фіатну валюту;
 4. Здійснити виведення коштів з даної біржі.

Наприклад, однією з найпопулярніших в Росії є така біржа як Exmo. У неї є офіційний сайт, де необхідно зареєструватися. Для цього необхідно заповнити нескладну форму і через електронну адресу підтвердити реєстрацію. Коли реєстрація буде завершена, користувачеві автоматично будуть доступні одразу кілька рахунків у різних валютах:

 1. Це фіатні гроші, тобто внутрішні гроші різних країн. Серед них долар, євро і російський рубль;
 2. Криптовалюта в різних варіантах;
 3. Внутрішня валюта – так звані ex.code;

На даному ресурсі алгоритми дій наступні:

 1. Необхідно поповнити гаманець криптовалюти, вказавши кількість коштів, які повинні надійти в обіг самої біржі;
 2. Потім обміняти надійшовші кошти на бажану фіатну валюту. В даному випадку російський рубль;
 3. Завершити опцію за рахунок виведення таких коштів.

Таким чином, на питання «чи можна криптовалюту обміняти на реальні гроші» відповідь однозначна – можна. При цьому існує кілька способів, як це можна здійснити. Звичайно, біткоіни та інші гроші зараз користуються величезним попитом, їх прибутковість стає дедалі більшою. Є безліч скептиків, які говорять про мильну бульбашку, яка незабаром лусне та інші недоліки систем такого роду. Але поки – це теорія, що не втілена в практику. Що буде в майбутньому – не можна передбачити. А поки такі ось платіжні системи приносять гроші, необхідно ними користуватися, обмінюючи на реальні гроші.

Пропонуємо Вам ознайомитися з нашим рейтингом найбільших криптовалютних бірж.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Loading...