З ростом популярності криптовалют, багато хто хоче інвестувати в цей актив. Часто виникає питання: як купити bitcoin за рублі.

Чим оплатити придбання біткоін?

Існує декілька способів для покупки криптовалюти, розглянувши які, можна вибрати найбільш вигідний та прийнятний в залежності від методу оплати, наприклад:

 • QIWI;
 • Яндекс гроші;
 • Сбербанк;
 • Payeer;
 • WebMoney;
 • карти банків ВТБ, Тінькофф, Альфа банк.

На жаль функції купити біткоін безпосередньо за рублі в Сбербанку онлайн не передбачено, тому оплата цифрової валюти картою Сбербанку може бути здійснена через спеціальні сервіси. Таких сервісів кілька:

 • криптовалютні біржі;
 • онлайн обмінники;
 • покупка за готівку

Відрізняються вони між собою за способом оплати, швидкістю здійснення обміну та процедурою реєстрації.

Також, варто звернути увагу на стягувані комісії. У мережі біткоін вартість транзакції може досягати 10 доларів і вище, залежно від завантаженості мережі, ще комісію візьме обмінний сервіс. В результаті сума зборів може скласти відчутну цифру.

Купити біткоін за рублі на біржі

Криптовалютна біржа – спеціальний онлайн-майданчик для обміну цифрових монет і фіатних грошових коштів. Зареєстрований користувач може поповнити свій внутрішній рахунок і купити біткоін онлайн за поточною ціною. Більшість таких майданчиків надають можливість поповнення рахунку не тільки в доларах або євро, але і в рублях, наприклад: EXMO, LiveCoin і Yobit.

Щоб купити біткоін на біржі, потрібно поповнити внутрішній баланс на майданчику. Це можна зробити різними способами. Найпоширеніший з них – поповнення банківської пластикової картки. Існують інші, менш популярні способи, наприклад:

 • Okpay;
 • Qiwi;
 • PerfectMoney;
 • Яндекс гроші.

Важливо! Після придбання біткоін на біржі рекомендується перевести монети з внутрішнього рахунку на ваш особистий біткоін-гаманець.

Популярні біржі для покупки біткоін

Біржа EXMO: реєстрація і покупка біткоіна за рублі

Ексмо – універсальний майданчик для покупки, продажу, зберігання біткоін і інших криптовалют. Вважається однією з найпопулярніших бірж на території колишніх країн СНД завдяки тому, що на майданчику доступна торгівля валютною парою біткоін / рубль.
Exmo має простий інтерфейс, підтримує 10 мов, включаючи російську, і працює з популярними платіжними системами Росії.
Детальніше про цю біржу ми розповіли в огляді Криптовалютна біржа EXMO: реєстрація, робота, введення та виведення грошей. Будемо вдячні, якщо залишите свій відгук про роботу з цією біржею.

Для покупки біткоін на біржі Ексмо необхідно зареєструватися на офіційному сайті exmo.me. Реєстрація проста: придумати логін, пароль і вказати пошту, на яку прийде лист з активацією. Після реєстрації можна увійти, використовуючи свою пошту та пароль. Для захисту від несанкціонованого доступу до вашого профілю необхідно активізувати двухфакторну авторизацію.

Це можна зробити, натиснувши на свій логін в правому верхньому кутку, і вибравши закладку «Налаштування».

Код двухфакторної авторизації може бути висланий за допомогою смс або в додатку Google Authenticator.

Наступний крок – поповнення рублевого рахунку. Для цього треба перейти в закладку «Гаманець» і натиснути кнопку «Поповнити» в рядку рублевого балансу. Система запропонує вибрати спосіб поповнення і суму в рублях.

На жаль, на даний момент, на цьому майданчику не можна купити біткоін за яндекс гроші або за кошти на карткових рахунках в банках ВТБ, Альфа-банк, Тінькофф і так далі. Доступні три альтернативних сервіси поповнення:

 • AdvCash — комісія складе 10%;
 • Okpay — комісія складе 3%;
 • MoneyPolo — комісія складе 5%.

Для покупки біткоін за рублі, спочатку доведеться поповнити рахунок в одній з цих платіжних систем.

Після зарахування коштів на внутрішній баланс можна перейти до покупки біткоін. Вся торгівля знаходиться в розділі «Торги». Тут потрібно вибрати пару BTC / RUB та створити ордер на продаж.

Можна встановити бажаний курс покупки, для цього треба вибрати закладку «По ліміту» або вибрати «По ринку».

У першому випадку угода здійсниться, коли знайдеться бажаючий продати потрібну суму за виставленим курсом. У другому – угода відбудеться миттєво, викуповуючи біткоін за існуючим ринковим курсом.

Після покупки монети будуть зараховані на внутрішній баланс.

Купівля криптовалюти на біржі Livecoin

Криптобіржа LiveCoin – спеціалізований сервіс, призначений для торгівлі цифровими монетами. Вона заслужено користується популярністю у криптотрейдерів на просторах СНД нарівні з EXMO. Детальніше про біржу лайвкоін читайте тут: Огляд біржі LiveCoin: реєстрація, торги, комісія

Для початку роботи на майданчику необхідно пройти реєстрацію, на головній сторінці livecoin.net потрібно натиснути «Відкрити рахунок». Буде потрібно придумати логін, пароль з підтвердженням, вказати реєстраційний е-мейл і реферальний код при його наявності. Після цього необхідно вирішити капчу, ознайомитися і погодитися з правилами біржі.

На пошту прийде лист з проханням підтвердити реєстрацію. Зробити це можна двома способами:

 • ввести код перевірки на сайті;
 • перейти на сайт за посиланням.

Після підтвердження можна зайти на сайт під своїм логіном. При вході біржа пропонує придумати пін-код, що складається з 4-х цифр. Його треба буде вводити кожен раз при здійсненні будь-яких операцій.

Для відновлення доступу, в разі втрати пароля, проводиться обов’язкова початкова верифікація. Справа вгорі закладка «Рахунок», далі вибрати «Верифікація для відновлення доступу». Для цього необхідно сфотографувати обличчя поруч з листом, на якому написана дата та назва біржі.

Після реєстрації і верифікації, для покупки біткоін треба поповнити внутрішній рахунок. Зробити це можна в розділі «Баланс», кнопка «Поповнення» навпроти рублевого рахунку. Біржа запропонує вибрати платіжну систему та вказати суму поповнення.

Біржа автоматично розрахує комісію та суму до зарахування.

Натиснувши кнопку оплати, відбудеться перехід в обрану платіжну систему.

Після поповнення рахунку, можна придбати біткоін, перейшовши в розділ «Торгівля». У лівому сайд-барі потрібно вибрати пару BTC / RUB, і створити ордер на продаж, вказавши суму покупки в біткоін, а система автоматично розрахує скільки необхідно рублів за поточним курсом.

Купивши біткоіни, їх можна перевести на особистий гаманець для подальшого використання. Зробити це можна в розділі «Баланс», натиснувши кнопку «Виведення» навпроти рахунку в BTC.

Як купити біткоін на біржі YoBit

Біржа Yobit працює з 2014 року і на майданчику зареєстровано понад 5 мільйонів користувачів. Така популярність обумовлена ​​наявністю ряду зручних інвестиційних інструментів, зручних для трейдерства. Познайомитися ближче з біржею Йобіт також можна в нашому детальному огляді: Онлайн біржа Yobit: реєстрація і огляд функціоналу

Для реєстрації потрібно заповнити форму з мінімумом інформації про себе:

 • придумати логін, його будуть бачити інші користувачі;
 • ввести пароль з підтвердженням, він повинен складатися з великих і малих літер, цифр і символів;
 • ввести адресу пошти, для підтвердження реєстрації.

Після цього біржа запропонує вивчити правила, вирішити капчу від гугла і закінчити реєстрацію, натиснувши кнопку «зареєструватися». На пошту прийде лист з посиланням для підтвердження реєстрації, і посиланнями на корисну інформацію і відео.

Верифікація на платформі не передбачена, управління коштами є без обмежень.

Всі маніпуляції з фінансами потрібно робити в розділі «Баланси». Щоб купити криптовалюту, спочатку необхідно поповнити свій рублевий рахунок, наприклад, через платіжну систему QIWI. Для цього потрібно натиснути кнопку «+» навпроти потрібної валюти, в даному випадку рублів. Далі вибрати спосіб поповнення і суму.

Система запропонує зробити переклад на вказаний номер. Після оплати може пройти до 24 годин, поки кошти будуть зараховані. Це прямо зазначено в призначеній для користувача угоді.

Після зарахування коштів на рахунок можна переходити до покупки біткоін. Перейшовши в розділ «Трейд» зліва, можна вибрати потрібну валютну пару BTC / RUR.

По центру сторінки відображається вся інформація по обраній парі. Щоб купити біткоіни, потрібно створити ордер, вписавши необхідну суму в криптовалюті. Далі система автоматично розрахує необхідну суму в рублях з урахуванням комісії 0,2%. Така комісія стягується з будь-яких операцій на біржі.

Виконання ордера може відбуватися за трьома сценаріями:

 1. Моментальний обмін. Якщо існує зворотня пропозиція – хтось хоче продати потрібну кількість біткоін за вказаною ціною.
 2. Частковий обмін. Зворотня пропозицію існує, але сума в біткоінах менш необхідної.
 3. Очікування обміну. Якщо необхідної кількості біткоін за заданою ціною немає.

Заявки, які очікують обміну, можна побачити в розділі «Ордери», а проведені операції зберігаються в «Історії». Куплені монети зараховуються на внутрішній баланс біржі і доступні до виводу на будь-які інші гаманці.

Особливості криптовалютних бірж

Всі майданчики, які торгують криптовалютою, прийнято розділяти на:

 • біржі, які торгують криптовалютними парами та парами з національними валютами;
 • біржі, що надають можливість обміну лише цифрових монет.

Суть роботи будь-якої біржі однакова – купити монети дешевше, а продати дорожче. Біржі можуть відрізнятися:

 • необхідністю проходження верифікації;
 • різними платіжними системами;
 • комісіями на введення коштів в рублях.

Відмінність від класичних бірж – високий рівень волатильності криптовалюти. Це зміна вартості активу за певний часовий період під впливом трейдерів.

Треба пам’ятати, що на ринку криптовалют кількість великих трейдерів невелика. Небезпеку можуть представляти гравці, які побажали «рушити курс» в потрібну їм сторону. При покупці біткоінів на біржі треба враховувати ці особливості.

Комісії бірж на виведення коштів

Багато хто хоче купити біткоіни без комісії, але такого способу немає. Всі сервіси, які торгують криптовалютами, стягують комісію 0,2% з будь-якої операції всередині біржі. За поповнення балансу та виведення куплених біткоінів, теж доведеться оплатити комісійний збір.

Таблиця 1. Комісії на біржі

Біржа Валюта Комісія
EXMO BTC виведення 0,001 BTC
EXMO RUR поповнення 3-10% залежить від способу
Yobit BTC виведення 0,0012 BTC
Yobit RUR поповнення 3-10% залежить від способу
Livecoin BTC виведення 0,001 BTC
Livecoin RUR поповнення 0-10% залежить від способу

Найнижча комісія на введення рублів – на біржі Livecoin при поповненні платіжною системою Capitalist

Як купити біткоін за вебмані

Багато користувачів інтернету, особливо фрілансери, давно користуються електронним гаманцем Webmoney. Сервіс надає можливість завести спеціальний рахунок і купити біткоіни.

Якщо гаманець вебмані не зареєстрований, зробити це не складно, але потрібно пройти обов’язкову перевірку, завантаживши скани особистих документів.

Щоб зручно працювати в системі, потрібно завантажити та встановити програму-клієнт – «Кіпер». Для покупки біткоіни за рублі, буде потрібно два гаманця:

 • гаманець для криптовалюти, він має маркування WMX;
 • гаманець для рублів, маркування WMR.

Створюються гаманці в кіпері, для цього потрібно натиснути кнопку «створити» і вибрати зі списку необхідний.

Щоб купити біткоіни в системі вебмані за рублі, треба поповнити R-рахунок. Зробити це можна за допомогою банківської карти через Сбербанк онлайн. Там треба вибрати закладку «Переклади та платежі», в розділі «Оплата покупок і послуг» перейти в підрозділ «Електронні гроші».

Вибравши Webmoney, потрібно ввести номер рублевого гаманця, суму і вибрати карту з якої буде здійснена покупка.

Після оплати кошти будуть зараховані на рублевий гаманець webmoney протягом 5 хвилин.

Оплата картами інших банків робиться аналогічно.

Також рублевий рахунок можна поповнити готівкою через банкомати. Таких пристроїв тисячі по всій території країни.

Після зарахування коштів на рублевий гаманець, натиснувши правою кнопкою миші, необхідно вибрати «обмін WM * на WM *».

У вікні потрібно вибрати, яку валюту купити, і вказати суму з урахуванням того, що один WMX дорівнює 0,001 BTC. Далі система самостійно розраховує курс і комісію. Купівля біткоін відбувається миттєво, зазначена сума відображається на балансі X-гаманця.

Як купити біткоін через онлайн-обмінники

Купівля криптовалюти через спеціалізований обмінник – найпростіший варіант. Процедура придбання відбувається швидко, способів оплати з мінімальною комісією багато, курс обміну вигідний.

З ростом популярності біткоінів і інших електронних грошей, з’явилося багато сервісів, що пропонують обмін цифрових монет онлайн. Конкуренція в цій сфері висока і, намагаючись залучити клієнтів, обмінники зменшують комісії і прагнуть проводити перекази максимально швидко.

Надійні обмінні ресурси перераховані на сервісі з моніторингу Bestchange.

Тут зібрані обмінники, що працюють давно та перевірені часом. Але, все одно, перед вибором сервісу краще переконатися в надійності, і, при найменших сумнівах, віддати перевагу іншому.

Способів оплати на таких сервісах кілька. Популярним і затребуваним вважається оплата банківською карткою.

Оплата покупки біткоін за допомогою карти Сбербанку

Вибравши на порталі Бестчендж напрямок обміну, надійний сайт і вигідний курс, здійснюється перехід на сервіс.

На сайті обмінного сервісу заповнюється необхідна інформація:

 • спосіб оплати;
 • сума в біткоін;
 • реквізити карти;
 • адреса біткоін-гаманця.

Система автоматично розрахує, скільки рублів буде списано з картки Сбербанку.

Після натискання кнопки «Продовжити», необхідно ввести адресу пошти і погодитися з правилами сервісу. Після цього можна створити заявку, де треба здійснити оплату.

Для оплати оператор видасть реквізити, і, після отримання коштів, здійснить переклад біткоін на вказаний гаманець.

Для покупки біткоін за допомогою карт інших банків необхідно виконати такі ж кроки, вибравши потрібний банк у способах оплати та слідувати підказкам сервісу.

Купівля біткоін за ЯндексГроші

Ще одним популярним способом оплати в онлайн обмінниках є Яндекс Гроші.

Щоб скористатися цим методом на сайті Bestchange.ru вибираємо «Віддам Яндекс Деньги» і сервіс показує обмінники, в яких доступний цей спосіб оплати.

Вибираємо надійний варіант з відповідним курсом і переходимо на сторінку сервісу.

Там заповнюємо суму, адресу і купон на знижку, при його наявності. Для продовження – кнопка «Почати обмін».

Система запропонує ознайомитися і погодитися з правилами і натиснути «Ок».

Перевіривши всі дані ще раз, можна переходити до оплати.

Система переадресує на сторінку Яндекс гроші, де можна оплатити замовлення. Після оплати необхідно повідомити оператору і очікувати зарахування біткоін на вказаний гаманець.

Висновок

Існує безліч способів покупки біткоін за рублі. Виходячи з цілей придбання і способу оплати, будь-який бажаючий зможе підібрати надійний та зручний метод з мінімальною комісією.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...