Пункти обміну фіатних грошей на криптовалюти висувають досить високий відсоток за свої послуги – близько 10-15%. У 2020 році, набагато вигідніше заробляти гроші на криптовалюті на спеціальних біржах. Ці фінансові майданчики за переклад знімають близько 1%, тому неважливо, яка спрямованість вашої діяльності – інвестор, майнер або трейдер. Ви зможете заробляти гроші на криптовалютах без зайвих фінансових втрат. Залишається дізнатися, як вибрати біржу криптовалют, яка буде максимально зручною, вигідною, надійною та безпечною.

Що представляють собою біржі криптовалют, принцип їх роботи

Криптовалютна біржа – це віртуальний ресурс, який створений з метою обміну одних криптомонет на інші. Деякі біржі підтримують функцію обміну криптовалют на фіатні гроші. Обов’язковою умовою для обміну криптовалют є наявність в потрібний момент на біржі відповідної пари. Відсутність пари в потрібний момент означає, що обмін провести неможливо.

Принцип функціонування біржі криптовалют полягає в проходженні таких етапів:

 1. Реєстрація на біржі – дуже проста та зрозуміла процедура.
 2. Внесення коштів для використання на біржі. Криптомонети зараховуються без комісії на відміну від фіатних засобів. Для них оплата може становити до 8%, найчастіше в середньому показник досягає 1-5%.
 3. Створення ордера для біржових операцій. Користувач самостійно призначає ціну, яку готовий заплатити або бажає отримати за певну валюту. Після цього він починає торги шляхом розміщення ордера в загальному списку.

Якщо на валюту встановлена ​​оптимальна ціна, відповідна умовам ринку, то обов’язково знайдеться покупець, якого вона влаштовує. У такому випадку угода укладається. Якщо ціна помітно перевищує адекватну норму, то покупця буде знайти складно. Існує і такий нюанс при здійсненні операцій – при розміщенні непопулярної валюти покупця також може доведеться чекати довго.

При накопиченні певної суми від угод кожен користувач може вивести фінанси з біржі або залишити їх на гаманці для подальшого здійснення діяльності.

Цінна порада – великі суми не варто зберігати на біржі, так як часто акаунти на них піддаються зломам. Іноді власники біржі можуть самі заморожувати рахунки користувачів або запозичувати з них без повернення деякі суми. Тому слід добре подумати щодо того, яку біржу вибрати для торгівлі криптовалюти. Не слід піддаватися спокусі скористатися неприродно вигідними умовами маловідомої біржі.

Заробляють криптовалютні біржі в основному на комісіях. А це означає, чим більше призначена для користувача база, зокрема, наявність користувачів з великими капіталами, тим вище сукупні обсяги комісій.

Відмінності криптовалютних бірж

Все різноманіття криптовалютних бірж працює по одному й тому ж принципу, але їх функціональні можливості можуть бути різними. Вони постійно доповнюються і вдосконалюються з однією лише метою – залучення максимальної кількості користувачів.

Важливими параметрами для них є:

 1. Вибір криптовалюти – десь пропонують обмін тільки найбільш затребуваних, в інших місцях існує величезна кількість пар валют;
 2. Доступність виведення валюти – деякі біржі допускають до виведення виключно Біткоін або Лайткоін, і ще кілька поширених валют, інші мають більш функціональний спектр;
 3. Розмір комісії – найчастіше певне стягнення знімається з рахунку за укладення угоди. Різниця полягає лише в тому, що деякі стягують відсоток переважно з покупців, інші з обох сторін угоди. Але існують і ресурси, які припускають наявність інших комісій.
 4. Можливість роботи з фіатними грошима. Є біржі, які спеціалізуються на укладання угод виключно на криптовалютах, існують і такі, хто допускає можливість введення і виведення фіатних засобів.
 5. Надання персональних даних – на одних торгових майданчиках досить буде залишити адресу електронної пошти, на других процес реєстрації нових акаунтів проходять грунтовно, здійснюють верифікацію з наданням копій документів, що засвідчують особу.
 6. Методи зарахування і виведення фінансів – передбачаються доступні і поширені варіанти введення-виведення через обмежену кількість платіжних систем, а також шляхом банківських переказів, перерахування з картки або на карту.
 7. Безпека профіля – для входу може бути досить одного пароля або будуть потрібні додаткові процедури підтвердження даних – все залежить від біржі.
 8. Розміри і охоплення торгівлі – на одних біржах за добу обсяг торгівлі може перевищувати $ 2 млрд, а на інших не доходить і до $ 10 тис.

Існують і такі торгові майданчики, які пропонують своїм клієнтам додаткові функції. Серед них можна знайти:

 • доступність маржинальної торгівлі;
 • наявність детальних графіків зі всілякими інструментами трейдингу;
 • отримання відсотків за депозит;
 • використання реферальних систем;
 • можливість роботи в мобільних додатках.

Особливий вплив на вибір біржі криптовалют має такий параметр, як мова. Найчастіше це англомовні ресурси, але існує й безліч варіантів з підтримкою російської.

Видобуток криптовалюта: переваги і недоліки

Кожен вид діяльності має свої позитивні і негативні сторони. Тому, перед тим, як вибрати для себе відповідну за всіма критеріями біржу, необхідно чітко розуміти, на що орієнтуватися і які недоліки можуть проявитися в ході роботи.

Переваги

Недоліки

 • існування можливості заробітку без придбання дорогого устаткування і техніки
 • ризик потрапити на шахрая, неперевірений сайт
 • відсутність величезних рахунків за електрику
 • не завжди стабільний хешрейт;
 • віддалене користування обладнанням, яке не займає місця в квартирі
 • часті хакерські атаки на сервери і гаманці користувачів
 • користувачеві не доводиться самостійно розбиратися з неполадками і проводити налаштування системи
 • заявлена прибутковість, яка не відповідає реальному стану справ (на деяких ресурсах можна побачити показники прибутковості до 400%, досягти яких неможливо)
 • відсутність шуму
 • залежність від курсу криптовалюта
 • отримання додаткового пасивного заробітку
 • неможливість моментального виведення коштів в разі падіння курсу
 • високий рівень прибутковості і можливість прогнозувати майбутній прибуток
 • можливість укладати відразу кілька контрактів на різні криптовалюта
 • відсутність обмежень – можна працювати відразу на декількох сервісах

Огляд кращих бірж криптовалют

Зараз на слуху знаходиться досить велика кількість торгових майданчиків, які якісно просуваються рекламними інструментами. Але вибрати серед них відповідну та дізнатися, яку біржу криптовалюта вибрати цього року, варто, грунтуючись на перевагах і недоліках певного ресурсу, а також відгуках вже досвідчених користувачів.

В огляд увійшли:

EXMO

EXMO – одна з популярних бірж, адаптованих під російськомовних користувачів. Функціонує з 2013 року. Дає можливість виводити валюту в доларах, євро, рублях. Можна також на вигідних умовах здійснити введення коштів на торговий майданчик та придбати криптомонети. Найбільш використовуваними парами є BTC / USD, BTC / RUB, DASH / RUB, ETH / USD. Має біржа такі особливості:

 • 40 торгових пар;
 • оплата – 0,2% від суми;
 • способи введення фінансів – через системи: Яндекс.Деньги – 5%, ківі – 5,9%, Payeer і AdvCash – 4%, через банк 1%;
 • методи виведення коштів – через банк 1%, ВебМани 2%, Payeer і AdvCash безвідсотковий висновок.

Poloniex

Poloniex виникла в 2014 році. Найчастіше використовують це місце майнери, тут здійснюється найбільша кількість угод. Мінус біржі у відсутності фіатних грошей. Для того щоб поповнити гаманець або вивести з нього валюту, необхідно додатково скористатися послугами сайтів обміну валют. Особливість біржі в наявності більше 100 торгових пар, комісія за одну операцію коливається в межах 0,01-0,25%. Поповнювати ресурс можна такими валютами BTC, DASH, LTC, ETH, XMR і відповідно їх же і виводити.

BitFinex

BitFinex можна назвати ідеальним місцем для трейдерів. За функціоналом чимось схожа біржа з ​​Форекс. Доступний спосіб поповнення – виключно у формі криптовалюти, висновок доступний і в доларах. Сайт передбачає наявність реферальноъ системи. Кожен зареєстрований по реферального посиланням отримає 10-процентну знижку на місяць на здійснення торгівельних операцій. Bitfinex відрізняється:

 • наявністю 64 торгових пар;
 • розміром комісії 0,06 – 0,2%;
 • можливістю поповнення і виведення таких валют BTC, LTC, ETH, ZEC, DASH, а також доступний перевод на банк у розмірі 1%.

LiveCoin

LiveCoin – зручна торгова площадка, поповнювати USB гаманець якої можна при використанні карти Сбербанку або будь-якого іншого банку з максимальною комісією 1%. Недоліком біржі вважається відсутність нових криптовалют, які останнім часом широко поширені. Особливості:

 • торгові пари – 301;
 • комісія за операцію 0,1-0,2%;
 • можливості поповнення через банк – 1%, PerfectMoneyі Payeer – 1,5%. Виведення через платіжні системи з аналогічним відсотком, а ось банк візьме 2,5% + $ 7 за операцію.

YoBit

YoBit – підходить для використання російськомовними користувачами, є рекордсменом за кількістю використовуваних в угодах криптовалют. Обсяги торгів на біржі досягають $ 15 млн. Є можливість поповнювати рахунок доларами і рублями, при виведенні встановлюється мінімальна комісія, а при введенні рублів і зовсім її немає. Кількість торгових пар – 402, оплачувану відсоток за операцію – 0,2. Доступно поповнення через Qiwi 2%, а такжеCapitalist, PerfecMoney і Payeer під 0%.

Виведення коштів на карту банку – 3%, Qiwi без відсотків, Payeer і WebMoney 2%, PerfectMoney – 4%.

Kraken

Kraken – у цій системі наявні 47 торгових пар, можна виводити кошти в 17 валютах, є функція маржинальної торгівлі та можливість установки мобільного додатка. Чим вище обороти користувача, тим нижче комісія. Розрахунок відбувається пропорційно. Охоплення торгів – $ 240 млн.

Cex.io

Cex.io – ще один представник російськомовного сегмента. Підтримує 22 торгові пари, доступне виведення в 8 різних валютах. В добу оборот становить $ 50 млн. При використанні банку на введення коштів комісія не нараховується. Передбачена реферальна програма, що надає 30% від комісії обмінних операцій.

BitFlip

BitFlip – створена вітчизняними розробниками, використовує для роботи найпопулярніші криптовалюти LTC, ETH, XRP, DASH і DOGE. Розмір комісії обчислюється динамічним шляхом, грунтуючись на обсягах угод користувача за останній місяць. Чим більше активність і частіше участь в торгах, тим менше комісія. Молода біржа залучає клієнтів низькими комісіями на угоди, введення і виведення коштів. Поповнити рахунок можна з таких систем, як WebMoney, QIWI, Яндекс.

LocalBitcoins

LocalBitcoins відрізняється від інших принципом свого функціонування. Фінанси неможливо ввести або вивести з біржі. Проводиться прямий обмін з контрагентом в ручному режимі. Для цього розглядаються заявки і зазначені в них умови для вибору підходящої, потім проводиться оплата за наданими реквізитами і очікування у відповідь дії від контрагента. Суть використання біржі полягає в тому, що вона дозволяє обмінювати біткоіни на ті валюти або електронні гроші, які будуть зручні саме вам. У таких угодах біржа виступає гарантом і захищає користувачів від шахрайства, кожне розміщене оголошення коштує 1% від суми угоди.

BitMEX

BitMEX – це гонконгська біржа, дозволяє заробляти на спекуляціях. Підходить любителям активної гри та тим, хто знайомий з поняттям кредитне плече і маржинальна торгівля.

 

Також рекомендуємо наш рейтинг найбільших криптовалютних бірж.

Вибір біржі криптовалют в залежності від типу діяльності

Запропоновані вище варіанти – це русифіковані майданчики, які встигли зарекомендувати себе, як найкращі та надійні біржі. Яку з них вибрати для особистого використання – вирішувати кожному користувачеві. На вибір біржі для криптовалют повинні впливати критерії типу діяльності.

Майнерам слід орієнтуватися на такі параметри, як:

 • можливість виведення з майданчиків фіатних засобів;
 • наявність на ресурсі торгових пар з необхідною для вас криптовалютою;
 • висока безпека та ступінь захисту біржі від хакерів.

Для трейдерів будуть важливі критерії вибору:

 • наявність докладних графіків і інструментів трейдингу;
 • значні обсяги відкритих угод;
 • можливість використання кредитного плеча;
 • велика кількість торгових пар.

Для інвесторів будуть важливі такі характеристики:

 • доступність верифікації;
 • наявність потрібних пар;
 • висока надійність і відсутність збоїв в системах виведення коштів;
 • розміри комісії при операціях з грошима;
 • існуючі обмеження розміру суми введення.

Для звичайного користувача цінними є такі характеристики біржі, як наявність необхідної пари, висока швидкість і зручність введення/виведення коштів, наявність позитивних відгуків і відсутність негативних про можливі затримки, висока швидкість реєстрації.

Кожна біржа надає своїм клієнтам корисну інформацію, яка може стати в нагоді в здійсненні подальших операцій. Відповідь на те, яку біржу криптовалют вибрати, прийде тільки практичним шляхом при особистому використанні деяких з них. Допоможуть зробити правильний вибір з першого разу наші цінні поради та рекомендації.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...